Sparta ve Vsetíně klopýtla, Znojmo ožilo

• 10
Vedoucí celek hokejové extraligy Sparta klopýtl na ledě trápícího se Vsetína, který mu nasázel pět branek. I Znojmo se dokázalo vzmátořit a po sérii devíti porážek konečně naplno bodovat. Zajímavý duel se hrál v Třinci. Pardubice měly po dlouhou dobu navrch, avšak na začátku závěrečné části dvakrát inkasovaly a prohrály.

Nový muž Ladislav Lubina v prvním utkání v jihlavském dresu vstřelil dvě branky a pomohl týmu k remíze v Karlových Varech.

Velký boj vidělo hokejové Kladno, domácí dokonce prohrávali, nakonec se však radovali z vítězství alespoň v prodloužení.

Liberec o svém vítězství nad Litvínovem rozhodl už v první třetině a po celou dobu utkání svůj náskok s přehledem hlídal. V závěru pak přidal třetí gól.

Šlágr třiadvacátého kola mezi Slavií a Zlínem byl odložen na úterý 23. listopadu.

Třinec - Pardubice 3:2
Haškova přihrávka prošla podél brankové čáry i před gólmanem Lašákem. Peterek střílel do odkryté branky. Gól! Vítězný. Třinečtí během dvou minut třetí třetiny otočili utkání s Pardubicemi, v němž dvakrát prohrávali. Soupeře přestříleli, když Lašáka zasypali 34 ranami, zatímco Vojtek čelil 27. Vojtek zachránil Třineckým výhru ve 46.
minutě, když chytil testné střílení Hemského. „Vojtek domácí podržel, po první třetině jsme mohli vést tři nula,“ uvedl třinecký asistent iří Šejba.

Pavel Marek (Třinec): Děkuji mužstvu za předvedenou hru, kterou proti tak kvalitnímu soupeři tentokrát předvedlo. Důraz, nasazení a hlavně vůle po vítězství byly totiž příkladné. Co se¨týče nasazení obránce Čakajíka do útoku, jiné východisko vzhledem
k zranění a nemoci a tomu, že jsme chtěli hrát na čtyři pětky,¨jsme neměli."
Jiří Šejba (Pardubice): "Předvedli jsme velmi dobrý hokej hlavně v první třetině. Třinecký brankář Vojtek byl ale k nepřekonání. Druhou třetinu, hlavně pak její začátek, jsme zaspali a vývoj tak převzali domácí. Třetí část jsme naopak začali velmi dobře, pak ale vzhledem k nezodpovědnému přístupu klíčových hráčů jsme domácím dovolili vývoj otočit v jejich prospěch."

Branky a nahrávky: 25. Skořepa (Pavelek), 43. J. Hašek (Peterek), 45. Peterek (J. Hašek) - 19. Hejduk (Bulis, A. Novotný), 42. Bulis (A. Novotný). Rozhodčí: Šindler - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:3, navíc Snopek (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3845. Třetiny: 0:1, 1:0, 2:1.
Třinec: Vojtek - Podhradský, Mezei, Hunkes, Malinský, M. Rozsíval, Chvátal, Houdek, Všetečka - Peterek, Bonk, J. Hašek - Janků, Skořepa, Pavelek - Bordowski, Martynek, Vítek - Kucharczyk, Polanský, Čakajík. Trenéři: Marek a Mach.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Pácal, Vyhlídal, Mudroch, Linhart, Havíř - Hemský, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - P. Sýkora, Divíšek, Rolínek - Průcha, Tvrdík, Pištek. Trenéři: Martinec a Šejba.

Vsetín - Sparta 5:2
Tři přesilovky pěti proti třem promarnila Sparta ve Vsetíně. První výhoda trvala 101 vteřin, druhá 16 a třetí 30. Hosté mohli litovat zejména první z nich. Za stavu 2:0 pro Vsetín seděli na tresné lavici Vak a Frolo, v posledních dvaceti vteřinách se navíc
domácí bránili ve dvou, protože Vlach při buly zlomil hůl. Jenže Sparta se ani nedostala k zakončení, po špatné přihrávce skončil puk ve středním pásmu.

Jan Neliba (Vsetín): "Se Spartou vždy stoupá adrenalin i u diváků, takže k vidění byla hra, na jakou jsme zde zvyklí. Po špatném výkonu proti Plzni jsme se probudili, kluci přistoupili k zápasu zodpovědně. Klíčovým momentem zápasu byly naše dvě branky
v závěru první třetiny. Věřím, že dnešní výkon nás může odrazit k lepším výkonům. Současný tým má na to, aby se ještě popral o play off."
Leo Gudas (Sparta): "Nezačali jsme dobře, navíc jsme inkasovali dva slepené góly před odchodem do kabin. Škoda nevyužitých přesilových her pět na tři, které nás mohly vrátit do hry. Před třetí třetinou jsme ještě věřil ve zvednutí, ale své šance jsme neproměnili. Dnes jsme dostali lekci z produktivity."

Branky a nahrávky: 20. Gřegořek (Somík), 20. Vak (Demel, Radivojevič), 35. Somík (Klesla), 37. Veselý, 59. Selingr (Radivojevič) - 45. Chabada (Netík), 60. Kotrla (Hlaváč
(Majeský). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 12:13, navíc Radivojevič (Vsetín), Schnábel, Sivek (oba Sparta) 10 min., Demel (Vsetín) do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3481. Třetiny: 2:0, 2:0, 1:2.
Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Jaškin, Gřegořek (41. Horák), Němec, Gýna - Veselý, Brabenec, Somík - Pavliš, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - R. Hruška, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Sparta: Pöpperle - Majeský, Richter, Pilař, Hanzlík, Schnábel, L. Procházka, Dobroň, Jan Hanzlík - Chabada, J. Marek, Ton - P. Nedvěd, D. Výborný, Hlaváč - Olesz, Broš, Kotrla - Netík, Sivek, Kašpařík. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.

Znojmo - Vítkovice 2:0
Gólman Pinc na začátku druhé třetiny úspěšně čelil znojemským šancím, pak však kapituloval ze zdánlivě snadné střely. Útočník Rachůnek si najel na modrou a ranou švihem dal domácím rozhodující náskok. Jenže dlouho to na pohodový průběh pro Orly nevypadalo. Avšak Moravec ani Malík nedokázaly v přesilovkách využít svých příležitostí, navíc bezchybný Vokoun další šance lapil.

Jan Votruba (Znojmo): "Z psychologického hlediska to pro nás bylo velice důležité utkání. Věděli jsme, že budeme hrát proti silnému soupeři. Ze začátku to byl opatrný hokej, pak jsme to stáhli na tři pětky a soupeři utekli. Opět jsme si neodpustili
zbytečné fauly, naštěstí to pro nás dobře dopadlo. Dneska jsme hráli zodpovědně zezadu."
Miloš Holaň (Vítkovice): "Začali jsme dobře, ovšem ve druhé třetině jsme totálně propadli. V té poslední jsme se sice trochu zvedli, ale na zvrat to už nebylo. Zase jsme zklamali v přesilovkách."

Branky a nahrávky: 26. Ludvík (Eliáš, R. Erat), 36. I. Rachůnek (Haman, Toman). Rozhodčí: Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3800. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0.
Znojmo: Vokoun - Soudek, Mojžíš, Bičánek, Němeček, Toman, Benák - P. Pucher, Plášek, Uram - Eliáš, Ludvík, R. Erat - Kucharčík, Haman, Ondřej - Barus, Vorel, I. Rachůnek. Trenéři: Hořava a Votruba.
Vítkovice: Pinc - Černošek, Malík, Kubina, Philipp, Seman, Pavel Kumstát, Rimmel, Krenželok - I. Padělek, Burger, D. Moravec - Vůjtek, Šimíček, Hubáček - Irgl, Turek, Krayzel - Varaďa, J. Štefanka, Tomášek. Trenéři: Vůjtek a Holaň.

Kladno - Plzeň 2:1 po prodl.
Napětí, emoce, šance, potyčky v hledišti i na ledě. Rychlý duel nabídl zajímavou podívanou, i když na góly se čekalo do poslední třetiny. Na začátku druhé části šťouchal za Orcta puk Paroulek, ale videosudí gól nepotvrdil. Až v čase 41:50 Nedoma využil přesilovku. Jenže 79 vteřin poté srovnal střelou švihem Procházka. Útočný hokej pokračoval dál. A po pasu F. Kaberleho rozhodl v prodloužení Zajíc.

Zdeněk Müller (Kladno): "Jsme rádi, že jsme silnou Plzeň v prodloužení porazili a získali cenné dva body. V první třetině jsme byli sice lepší, ale od druhé drželi otěže zápasu ve svých ruku hosté. V prodloužení se k nám přiklonila štěstěna."
Jiří Kučera (Plzeň): "Získali jsme bod, i když jsme byli blízko alespoň dvěma. Neuznaný gól byl, i podle názoru několika Kladeňáků, regulérní. Bohužel rozhodčí Mikula nás s
videorozhodčím v tomhle směru poškodil a je mi jedno, jestli mi APK udělí pokutu. Není to nic proti Kladnu, ale je to ve prospěch hokeje."

Branky a nahrávky: 44. Martin Procházka (Ševc), 65. Zajíc (Kysela) - 42. Nedoma (Martin Straka, J. Straka). Rozhodčí: Mikula - Pospíšil, Lipina. Vyloučení: 8:8, navíc Kudrna (Plzeň) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3365. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 1:0.
Kladno: Orct - F. Kaberle, T. Kaberle, Jelínek, Kasík, Ševc, Zeman - Bílek, Patera, Martin Procházka - M. Hořava, Gardoň, Klimt - Kysela, Zajíc, Horna - Michael Frolík, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller, Tatíček a Evan.
Plzeň: Duba - Nedoma, Trnka, Cartelli, Jindřich, Výtisk, M. Výborný - Matějovský, Kracík, Martin Straka - Paroulek, J. Straka, Cibák - Mrázek, Jaroslav Kudrna, D. Pospíšil - Adamský, Michal Straka, Důras. Trenéři: Přerost a Kučera.

Karlovy Vary - Jihlava 2:2 po prodl.
Na jedenáctý pokus bodovala Jihlava na hřišti soupeře. Velkou měrou se o to zasloužil útočník Lubina, který se v prvním utkání v jihlavském dresu dvakrát brankově prosadil. První dvě třetiny byli hosté místy pod drtivým tlakem, ale soupeř s
mnoha šancemi naložil lehkovážně. V posledním dějství se hra vyrovnala, domácí byli s přibývajícím časem stále nervóznější.

Pavel Pazourek (K. Vary): "Čekal jsem, že zápas nebude jednoduchý. Měli jsme sice převahu, chvílemi to byla hra na jednu branku, ale příležitosti, které jsme měli, jsme nevyužili a přišly dva tresty. Obráncům dnes nic nevyčítám, spíše útočníkům. Totálně se nám nedařily přesilovky."
Petr Fiala (Jihlava): "Přijeli jsme s cílem dobře bránit a po rušových akcích se dostat do nějakého brejku. Tomu jsme podřídili celých šedesát minut. Pro diváky to nebyl atraktivní hokej, ale pro nás je bod zadostiučiněním, jsme určitě spokojeni. Bod z Karlových Varů je prostě cenný."

Branky a nahrávky: 18. Skuhravý (Kraus, Petr Kumstát), 37. Hurtaj - 29. Lubina, 45. Lubina (A. Padělek). Rozhodčí: Bolina - Čížek, Padevět. Vyloučení: 3:7, navíc Hurtaj (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3000. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 - 0:0.
Karlovy Vary: Mensator - Bauer, Harant, Kutlák, F. Ptáček, Krajíček, M. Hlavačka, Suur, J. Polák - Milan Procházka, Alinč, M. Dvořák - Tomík, Kraft, Hurtaj - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus¨- Košťál, Lipianský, Krátoška. Trenéři: Pazourek a Rulík.
Jihlava: Suchan - Ficenc, Buzek, Petr Punčochář, Dobrovolný, Zajac, Malena, Šmarda - Vostřák, Bakus, Vala - Hlouch, A. Padělek, Čachotský - Mareš, P. Altrichter, Lubina. Trenéři: Vlk a Fiala.

Liberec - Litvínov 3:0
Hosté děkovali brankáři Jarinovi, že neprohráli ještě vyšším rozdílem. Liberec rozhodl o zisku bodů už v první třetině. Nejprve odražený puk od mantinelu šikovně doklepl k tyči Procházka. Poté se Čermák trefil tvrdou ranou pod horní tyčku. Bezkrevný Litvínov mohl snížit koncem druhé třetiny ve dvojnásobné přesilovce, Hnilička však svůj tým podržel a podruhé v sezoně vychytal nulu. Domácí výhru pojistil v poslední části obránce Modrý.

Josef Paleček (Liberec): "Od začátku jsme byli aktivní, divákům se to muselo líbit, utkání mělo nasazení. Ve druhé třetině jsme však spálili příliš mnoho vyložených šancí, často jsme byli v útočné třetině v přečíslení a neřešili jsme situace dobře. Nakonec jsme ale zápas dotáhli do vítězného konce."
Vladimír Jeřábek (Litvínov): "Utkání mělo dva zlomové momenty. Nejprve jsme dokázali ubránit dlouhou libereckou přesilovku pět na tři, ale místo abychom se vzchopili, inkasovali jsme po chybě na útočné modré čáře gól. Druhým momentem byla skutečnost, že jsme na přelomu druhé a třetí třetiny nevyužili přesilovku pět na tři. Reichel odstoupil v průběhu utkání po dohodě, pokoušejí se o něj horečky a chtěli jsme ho šetřit na zápas se Slavií."

Branky a nahrávky: 11. S. Procházka (Modrý), 20. Čermák (Tomajko, L. Šmíd), 48. Modrý (P. Rozsíval, Vaic). Rozhodčí: Nečas - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4450. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0.
Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Duben, Modrý, J. Moravec,¨Jiří Hanzlík, Holub - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Nedorost, S. Procházka - Vrbata, Vaic, P. Rozsíval - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa, Poživil, Klobouček - Balázs, Reichel, Ručinský - Trávníček, Hübl, Kubinčák - Zálešák, Branda, Gombár - L. Havel, Dunlop, Sklenička. Trenéři: Beránek a Jeřábek.

Miroslav Zálešák

Sporný moment zápasu Kladno - Plzeň. Domácí reklamovali Paroulkovu (v bílém)střelu nohou.

Kladenský brankář Orct naštvaně kope do puku poté, co dostal branku od Paroulka z Plzně. Kladenští reklamovali gól nohou.

Jan Výtisk z Plzně (vpravo) bojuje s Pavlem Paterou z Kladna.

Libor Procházka ze Sparty (v bílém) a vsetínský Tomáš Vak.