Vyhecované utkání mezi Karlovými Vary a Hradcem Králové v předkole play off...

Vyhecované utkání mezi Karlovými Vary a Hradcem Králové v předkole play off extraligy nabízí atraktivní podívanou. | foto: ČTK

Olomouc v předkole jasně přehrála Zlín, Vary v Hradci neuspěly

• 107
Pondělní večer nabídl první duely předkola play off hokejové extraligy. Vyhrály domácí týmy. Olomouc uspěla nad Zlínem 5:1, Hradec porazil Karlovy Vary 3:1. Série na tři vítězství pokračují v úterý na stejných místech.

Hradec Králové - Karlovy Vary 3:1

Stav série 1:0

Odpočatí, protože v předposledním kole základní části většina karlovarských opor nehrála, jenže bez zraněného kapitána Václava Skuhravého. A tak karlovarští hokejisté v prvním zápase předkola neuspěli. Hradci zjevně nechyběl Jaroslav Bednář, který před pár dny odstoupil z osobních důvodů z pozice sportovního manažera.

Hradec byl po dvě třetiny jednoznačně lepším týmem, silnějším, rychlejším, přesnějším. Těžil z toho v páté minutě Jordan Perret, který najel po levém mantinelu před bránu a v pravý čas poslal kotouč bekhendem mezi betony Filipa Novotného - nehledě na obránce.

Karlovarský Michal Plutnar sleduje, jak brankář Filip Novotný sahá pro puk před...
Trenér Karlových Varů Martin Pešout udává pokyny v předkole play off.

Na 2:0 dával gól útočník Radek Pilař. Ten se dostal k puku v levém kruhu pro vhazování, napřáhl a vypálil pořádnou ránu. Hradec si vítězství pojistil ve 26. minutě, Perret našel z rohu Aleše Jergla před brankovištěm.

Karlovy Vary se ve třetí třetině zvedly, obrázek hry úplně otočily, jenže pozdě. Tomáš Rachůnek dokázal jen snížit. V úterý pokračuje utkání druhým zápasem, znovu od 19 hodin.

Vladimír Růžička (Hradec Králové): „První třetina pro nás vyzněla velice dobře. Měli jsme docela dost šancí a vedli jsme 2:0. Rozhodlo, že ve druhé třetině soupeř trefil horní tyčku a z protiútoku jsme dali na 3:0. Pak už jsme si zápas hlídali. Půlku zápasu jsme hráli lépe my a půlku zase Karlovy Vary. My jsme víceméně bránili.“

Martin Pešout (Karlovy Vary): „Zápas se mi hodnotí špatně. Ač si myslím, že jsme nepředvedli špatný výkon, tak všechny momenty v zápase šly pro domácí.  Za stavu 0:2 jsme dali břevno a za deset vteřin jsme dostali rozhodující gól na 0:3. To v play off bohužel rozhoduje. Třetí třetinu domácí ukázali, že play off se hraje zezadu. My jsme naráželi do zdi.“

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Branky: 4:43 Perret (Jergl, Klíma 34), 13:43 Pilař (Eklund), 25:35 Jergl (Perret) - 42:43 Rachůnek (Flek). Rozhodčí: Pavel Hodek, Tomáš Micka - Jiří (hlavní) Ondráček, Josef Špůr. Diváci: 3668. Stav série: 1:1

Mountfield Hradec Králové: Mazanec - Eklund, Nedomlel - Cibulskis, Čáp - Pavlík, Šalda - Šidlík - Dragoun, Koukal, Smoleňák - Jergl, Klíma 34, Perret - Cingel, Orsava, Pavlík - Chalupa, Lev, Pilař

HC Energie Karlovy Vary: Novotný - Stříteský, Šenkeřík - Graňák, Plutnar - Eminger, Rohan - Mikyska, Šafář - Flek, Gríger, Rachůnek - Beránek, Koblasa, Mikúš - Černoch, Kohout, Polák - Osmík, Vondráček

Přejít na on-line reportáž

Olomouc - Zlín 5:1

První měření sil narušilo očekávání, že půjde o defenzivní sérii s málo góly. Vždyť Olomouc vstřelila v základní části jen 123 branek (druhá nejhorší), sama dostala jen 129 (třetí nejlepší). Olomouc ale dominovala a pěti brankami soupeře úplně rozebrala.

Naopak se potvrdilo, že Zlín je mimo formu (poměr branek 151:151), do předkola vstupoval s šesti porážkami z osmi zápasů. Náladu si tak nezlepšil ani v pondělí, v sérii prohrává před úterním pokračování 0:1 na zápasy.

Překvapivě produktivní byly týmy hned zkraje utkání, žádné opatrné oťukávání. Ve čtvrté minutě se prosadil František Skladaný dorážkou po snaze Petra Koloucha. Vedení navýšil o pět minut později po krásné akci Rostislav Olesz, kterému stačilo nepokazit střelu do prázdné brány po nahrávce Jana Knotka.

Chvíli po Oleszovi snížil Tomáš Žižka tvrdou střelou, jenže víc hosté nezvládli. Olomouc přebírala kontrolu čím dál více, občas si na ledě vyloženě hrála. Na 3:1 dával ve 35. minutě Vilém Burian. Další góly padly v závěru, Jan Knotek využil dvojnásobnou početní výhodu, po něm dal na 5:1 Lukáš Nahodil.

Série pokračuje v úterý opět v Olomouci od 17 hodin.

Zdeněk Moták (Olomouc): „Nám se podařil vstup do utkání, vedli jsme 2:0. Trošku nás rozhodil gól Zlína. Důležité pro nás bylo, že jsme dali branku na 3:1 a ubránili hostující přesilovky. Je důležité, že máme první bod. Je fajn, že jsme vstřelili pět branek, ale máme zatím jen jeden bod. Nehráli jsme špatně, ale do zítřejšího zápasu se musíme znovu - a ještě možná o něco lépe - připravit.“

Robert Svoboda (Zlín): „Výsledek vypovídá jednoznačně, ale myslím si, že to tak úplně nebylo. Nás v utkání nic nepřekvapilo, Olomouc hrála to, co jsme předpokládali. Pro nás jediný úkol do zítřejšího zápasu je, jak překonat olomouckého brankáře.“