V DERBY SE NESMÁL. I když je na fotce sparťanský obránce rozesmátý, po derby se nesmál. Slavia vyhrála 3:2 a Gulaši dal gól, ale udělal i jednu velkou chybu.

Smutný hrdina derby: Gól bych vyměnil za vítězství

• 10
Ve 28. minutě hokejového derby Sparta - Slavia obránce Michal Gulaši vyrovnal povedenou tečí na 1:1. Dal Spartě naději, že by mohla Slavii porazit. Místo toho však ve 46. minutě při přesilovce propadl na modré čáře při bránění Červenky. Slávista mu pláchl a přihrál na gól Vondrkovi.

Slavia vedla 2:1, pak přidala další gól. Vedení už udržela. Před nejvyšší návštěvou sezóny 11 551 diváků vyhrála 3:2. "Gól bych určitě vyměnil za 3 body," řekl smutný sparťanský obránce.

Jak byste popsal situaci před druhým gólem Slavie?
Udělal jsem chybu. Šel jsem do puku místo, abych šel do hráče. Červenka mi pláchnul. Už jsem ho nestihl dojet, provedl to dobře.

Rozhodla vaše chyba zápas?
Nemyslím si to. Ještě bylo dost času, abychom vyrovnali. Případně zápas otočili.

Při vlastních přesilovkách dostáváte dost gólů.
Je to tak. Stávat by se to nemělo. Při přesilovce máme dát gól my a ne soupeř.

Přitom jste dnes nehráli špatně. Celý zápas a hlavně ve třetí třetině jste byli aktivnější. Štve vás to, že Slavia vyhrála, i když vás nepřehrála?
Samozřejmě nás to mrzí. Chtěli jsme odčinit prohru z posledního derby. Bohužel se nám to nepodařilo. Nedali jsme šance. Slavia je naopak proměnila.

Jak jste vnímal atmosféru?
Byla skvělá. Přišlo hodně lidí. Děkuju jim za podporu.

Nejste z Prahy. Jaké pocity máte při derby pražských S?
Už jsem jednou říkal, že kdo nepřišel do Sparty, nikdy nepoznal, co to derby je. Je to o mnoho víc než třeba zápas Vítkovic s Třincem. Atmosféra je dobrá. Hraje se v ní super. Vyhecuje vás to.