Budějovický Pavel Kašpařík  (v červeném) pod bedlivým dohledem vítkovického

Budějovický Pavel Kašpařík (v červeném) pod bedlivým dohledem vítkovického Radima Hrušky. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Sezonu teď končit nechceme, ujistil budějovický centr Kašpařík

  • 0
Poslední utkání základni části hokejové extraligy České Budějovice zvládly. Na domácím ledě porazil Kladno 2:1. Diváky ale nechali domácí dlouho v napětí. Zápas rozhodla až třetí třetina.

Za stavu 0:1 srovnal ve 44. minutě Pavel Kašpařík. O tři minuty později rozhodl Lukáš Květoň. "Měli jsme v hlavě, že musíme zápas zvládnout, že tentokrát musíme vyhrát," komentoval utkání Pavel Kašpařík. "To vítězství je pro nás nesmírně cenné před tou hlavní fází, která nás teď čeká," připomněl play-off.

Forma mužstva Mountfieldu poslední dobou nebyla ideální. Hráči jsou si dobře vědomi, že musí své výkony do play-off zvednout. "Musíme zažít zase pocit vítězství a naučit se znovu vyhrávat," vyjádřil přání Kašpařík.

Po náročném lednu tým ztratil optimismus, který potřebuje získat během krátkého volna zpět. "Je spoustu aspektů, proč se nám tak nedařilo," uvedl zkušený útočník. "Ale myslím si, že poslední dva zápasy už byly lepší. I když to nebylo pořád to, co bychom chtěli, zlepšení tam je," vnímá centr Kašpařík situaci.

Po skončení základní části mají hráči do zítřka volno. V okolí zimního stadionu je teď určitě nepotkáte. Podle slov hlavního trenéra HC Mountfield Františka Výborného potřebují dostat na chvíli hokej z hlavy, aby získali zpět chuť do hry. Po odpočinku budou trénovat ve dvou hodinových blocích. "Věřím, že se připravíme takovým způsobem, abychom nezakončili sezonu hned zkraje," přál si Kašpařík.

Pracovat během herní pauzy bude Mountfield i na proměňování šancí. Góly byly teď kámen úrazu, moc jich nebylo. "S tím zakončením máme určité problémy. Samozřejmě to víme a budeme se snažit na tom zapracovat," odpověděl na téma Pavel Kašpařík.

Nejlepší cestu vidí v jednoduchosti. Zapomenout na poslední nezdary a vstoupit do play-off jako do nové sezony. "Bereme to tak, že jsme skončili pátí. Dostali jsme se podruhé za sebou do šestky. A jsme teď připravení a namotivovaní na to, abychom neskončili jako loni hned ve čtvrtfinále," uvedl.

Také naznačil, jak začali hráči na svém zlepšení pracovat. "Měli jsme mezi sebou pohovory a dost jsme si vyříkali. Dva zápasy teď ukázaly, že jsme na správné cestě," míní jedna z opor týmu.

Hráči budou mít čas odpočinout si fyzicky a po psychické stránce se připravit na boj. "Nesmíme hlavně přestat věřit. Naopak se musíme připravit na tu sérii a pokusit se ji dobře zvládnout," plánoval Kašpařík.

Do play-off nastoupí HC Mountfield 8. března a čeká ho Liberec. "Soupeř se nevybírá. Když chcete být v play-off úspěšní, tak musíte porazit každého, kdo na vás připadne," pronesl odhodlaně Kašpařík.

Šance svého týmu vidí jako slušné. "Pokud se soustředíme na sebe a půjdeme do toho bez velké pýchy, tak máme velkou šanci uspět."

Klub Z S B
1. HC Oceláři Třinec 11 44:30 21
2. HC Kometa Brno 10 27:23 21
3. BK Mladá Boleslav 10 31:20 20
4. HC Sparta Praha 10 43:31 19
5. HC Škoda Plzeň 10 40:32 19
6. Bílí Tygři Liberec 10 45:40 19
7. HC Energie Karlovy Vary 10 31:30 15
8. HK Mountfield Hradec Králové 10 30:32 15
9. HC Olomouc 10 20:27 13
10. HC Vítkovice Ridera 11 27:39 13
11. Rytíři Kladno 9 30:36 12
12. HC Verva Litvínov 10 28:33 11
13. HC Dynamo Pardubice 10 21:31 9
14. PSG Berani Zlín 11 28:41 6
podrobná tabulka