KNOCKOUT. Obrovitý pardubický centr Jiří Cetkovský padá po srážce s libereckým

KNOCKOUT. Obrovitý pardubický centr Jiří Cetkovský padá po srážce s libereckým protivníkem. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Pardubice s přehledem vyhrály semifinále v Liberci a vyrovnaly sérii

• 123
Jestliže předchozí duely semifinále nabídly vyrovnané bitvy, tentokrát hokejisté Pardubic dokráčeli za vítězstvím vcelku hladce. Na ledě Liberce uspěli výsledkem 3:1 a před návratem do domácího prostředí vyrovnali sérii na 2:2.

Liberečtí už od úvodního buly působili odevzdaně a tempu hladového soupeře, jenž už předešlý den vážně útočil na vítězství, nestačili. Šance měli jenom po nabídkách soupeře, jako když Borer z rohu rozehrál přímo na hůl Bortňáka, přičemž mladý útočník ve výborné pozici mířil jen doprostřed branky.

ON-LINE reportáž

čtvrté semifinále v podrobné reportáži

Domácí navíc faulovali. Počet přesilovek v první třetině vyzněl jedna ku čtyřem ve prospěch Pardubic. A po jedné takové dvouminutovce v početní výhodě hosté vstřelili první gól zápasu. Buchtele těsně předtím, než ho přirazil k ledu Kudrna, poslal Koukalovu přihrávku z první k pravé tyčce.

Ve druhé části domácí zlepšili pohyb a častěji hrozili před brankářem Růžičkou. Jenže až za stavu 0:3...

Pardubická smršť přišla hned zkraje třetiny. Nejdřív Rákos minul úplně prázdnou branku, za minutu už ale Kočí z dorážky podruhé překonal Pince.

Třetí gól přidal při povedeném přečíslení ve 32. minutě Radil. A to ještě Zohorna půl minuty předtím z trestného střílení nastřelil boční tyčku.

Severočeši se z tristního stavu trochu probrali až po oddechovém čase. Několikrát se jim povedlo uskutečnit rychlé výpady po mantinelech a v přesilovkách zatlačili soupeře před Růžičku. Jenže tak lehce jako v minulých utkáních branky nestříleli: na brankovišti se neprosadil Kudrna, Moravcovu tutovku vykryl Růžička.

Na obou brankovištích se opět bojovalo hodně ostře. Tržnou ránu ošetřovali lékaři Drtinovi, po útoku na Pince schytal dost ran od beků Kolář. Ani agresivnější hra v závěru utkání však Liberci k obratu nepomohla.

Jak dál v sérii

• 5. zápas: v neděli od 17:10 v Pardubicích
  • 6. zápas: v úterý od 17:40 v Liberci

Až 44 sekund před koncem zkazil Růžičkovi čisté konto pěknou kličkou Michal Bárta. Jenže to už bylo pozdě. Pardubice náskok uhlídaly a vyrovnaly stav série, která pokračuje v neděli u Labe.

Mezitím se v pátek a v sobotu odehrají v Brně dva duely druhé semifinálové série mezi domácí Kometou a Plzní.

Jiří Kalous (Liberec): "Pardubice nás přehrály ve všech směrech. Byly pohyblivější, důraznější a musím říct upřímně, že jsme neměli nárok. Hosté se tlačili do branky, což jsme v dnešním utkání opustili. Navíc děláme spoustu zbytečných faulů."

Pavel Hynek (Pardubice): "Odehráli jsme dobré utkání, dokázali jsme se prosadit brankově a určitě nám pomohlo, že jsme vstřelili první gól. Na ledě bylo vidět dvaadvacet hladových hráčů, za výhrou jsme šli jako mančaft. Myslím si, že náš vedoucí gól domácí hodně znervóznil. Hráli jsme dobře do obrany, trestali chyby soupeře a v brance byl výborný Růžička."

Liberec- Pardubice 1:3 (na zápasy 2:2)

Branky a nahrávky: 60. Bárta (P. Nedvěd, Bulíř) - 7. Buchtele (Koukal, Kolář I), 24. V. Kočí (M. Drtina), 32. Radil (Kousal). Rozhodčí: Šindler, A. Jeřábek - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 11:7, navíc Bartovič (Liberec) 10 min. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Třetiny: 0:1, 0:2, 1:0. Stav série: 2:2.

Liberec: Pinc - Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Ulrych, Holub, Roth, Moravec - T. Urban, P. Nedvěd, Bartovič - Špaček, Vantuch, Klimenta - Kudrna, Bulíř, Víšek - Bárta, Vak, Bortňák. Trenéři: Kalous a Pešán.

Pardubice: M. Růžička - Benák, V. Kočí, Sičák, Borer, M. Drtina, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Somík - Semorád, T. Zohorna, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.