LEV. Jiří Sekáč ještě v dresu pražského Lva, teď pomáhá Spartě v extralize.

LEV. Jiří Sekáč ještě v dresu pražského Lva, teď pomáhá Spartě v extralize. | foto: HC Lev Praha

Lídra skolila sparťanská posila ze Lva. Mám z toho radost, řekl Sekáč

• 2
Říká se, že všechno je jednou poprvé. Hokejový útočník Jiří Sekáč si ve středu večer "poprvé" užil hned několikrát. Poprvé nastoupil v české extralize, prvně hrál za Spartu a také vstřelil první gól. "Jsem rád," prohlásil.

Dvacetiletý talent zatím sbíral zkušenosti v KHL v dresu Lva - v Popradu i v Praze. Teď se v rámci spolupráce se Spartou přesunul místo Tomáše Rachůnka na měsíc do extraligového klubu. Sekáč měl těžkou premiéru - do Holešovic přijel lídr ligy.

Plzeňskou sérii patnácti zápasů s alespoň jedním bodem ukončil právě debutant Sekáč. Za stavu 1:1 trefil v 56. minutě ze vzduchu vyražený puk a překonal gólmana Tuuku Raska. "Moc jsem nad tím nepřemýšlel. Chtěl jsem to hlavně zamést do brány, povedlo se," řekl sparťanský nováček po utkání.

Plzeňský Vlasák: Je to ztráta

Plzeň ve středu po 15 zápasech nebodovala. Spartě podlehla 2:3. "Při vší úctě ke Spartě, je to velká ztráta. Ona měla za dvě třetiny snad tři střely na branku a my jsme bohužel nepřidali druhý gól. Začali jsme si s tím trošku hrát, byli jsme laxní a Sparta nás za to potrestala," litoval útočník Tomáš Vlasák po zápase.

Jak hodnotíte první utkání za Spartu?
Jsem rád, že mi to tam spadlo hned první zápas. Díky tomu se trochu uvolním a snad se jako tým rozjedeme.

Jaké je to dát při premiéře v extralize gól?
Mám z toho velkou radost, že jsem ten gól dal. Nejde to okomentovat jinak.

Měl jste speciální motivaci, když jste hráli proti prvnímu týmu tabulky?
Byl jsem trochu nervózní, byl to úplně první zápas v extralize. To, že jsme hráli proti prvnímu, vůbec neovlivňuje ten pocit, protože každý zápas je stejně těžký.

Po první třetině jste ale měli jen jednu střelu na bránu. Věřil jste, že můžete uspět?
Měli jsme štěstí, že jsme dostali jen jeden gól. Řekli jsme si, že ta druhá třetina může být lepší.