Růžička: Na konci bylo trochu smůly

• 26
České Budějovice - Slávistický trenér Vladimír Růžička se po zápase mračil. Neměl příliš náladu na vybavování. Jeho tým prohrál páté čtvrtfinále v Českých Budějovicích 3:4, ale v závěru si vytvořil velký tlak. Přesto je mrzutý. Bortí se mu obranné řady, v úterním souboji bude postrádat zkušeného Pavla Kolaříka, který se průběhu zápasu zranil.

Celé utkání jste se drželi, ale nakonec dostali čtyři góly. Čím to?
Některé góly byly nešťastné. Jak na naší straně, tak na té budějovické. To je hokej. Myslím, že si diváci přišli na své.

Třetí a čtvrtý gól jste dostali během patnácti vteřin. To už byla velká rána, že?
Třetí jsme dostali ve třech, vzápětí jsme prostřídali a dostali gól na čtyři dva. Ale já si myslím, že se dalo hrát i v tom okamžiku. V posledních čtyřech minutách jsme Budějovice nepustili ze třetiny. Měli jsme i trošku smůly.

Šanci na vyrovnání měl hlavně David Hruška. Byl jste spokojený s tím, jaký dokázali hráči vytvořit tlak?
Já jsem s našima hráčema maximálně spokojený. Jinak se víc vyjadřovat nemůžu, v den utkání to nejde.

Zápas opustili celkem čtyři zranění hráči. Hrálo se opravdu tak tvrdě?
No tak určitě. Bylo to vyhecované, hrálo se do těla.  To k hokeji patří.