Potyčka v utkání Pardubice - Mladá Boleslav

Potyčka v utkání Pardubice - Mladá Boleslav | foto: Michal Klíma, MAFRA

Roztáhneme sestavu do čtyř pětek, plánuje pardubický kouč Hynek

• 0
Hokejová Tipsport extraliga popíše ve středu od 18 hodin už svůj 34. řádek. Pardubičtí hokejisté v domácí ČEZ Areně přivítají mladoboleslavský Bruslařský klub, který tady v osmém kole "urval" všechny body zásluhou Balaštíkova gólu šest vteřin před koncem. Právě Balaštík a Výborný budou znovu největší hrozbou.

Pardubice mají za sebou obdivuhodnou šestizápasovou sérii výher a skóre 30:8. Ani Bruslaři však v posledních zápasech nelenili. Třikrát za sebou bodovali a jen jediný bod je dělí od opuštění posledního místa tabulky.

Oba letošní zápasy byly vyrovnané a lámaly se až v závěru. Po domácím K. O. šest vteřin před sirénou se Pardubice pomstily v Boleslavi, když závěrečnou třetinu ovládly 3:0 a na konečných 4:3 dával sto pět vteřin před koncem Brendl.

O tom, že zápasy se rozhodují až v závěru, ví dobře i domácí trenér Pavel Hynek: "Musíme dobře zvládnout první třetinu a nesmíme to chtít rozhodnout za pět minut. Je nutné hrát trpělivě a aktivně, musíme vycházet z precizní obrany."

Boleslav dala v přesilovkách už 27 branek, o jednu míň než Pardubice, to znamená každý třetí gól Bruslařů je z početní výhody. "Musíme se zaměřit na oslabení a vyvarovat se zbytečných vyloučení, abychom neinkasovali v oslabení," plánuje kouč Hynek.

Vánoce přinesly do našlapaného programu několik dní klidu, hráči dostali po zápase v Brně tři dny volna. V pondělí následoval lehčí trénink na rozkoukání, úterní už byl naplno a ve středu zpět do zápasového rytmu.

Tým posílil o dalšího hráče. Po Semorádovi a Šagátovi přichází na hostování do konce ledna Peter Jánský.

"Jsem rád, že další hráči přišli. Hráli jsme měsíc na tři lajny a proti Brnu jsme už sotva pletli nohama. Zápas jsme ale nakonec vyhráli, což posílí sebedůvěru hráčů. Dnes to roztáhneme do čtyř pětek a ty síly rozložíme," říká Hynek.

A k příchodu Jánského dodává: "Řešili jsme hráče poslední měsíc. Sparta má široký kádr a může si dovolit pustit hráče. Je to člen širší reprezentace a kvalitní pravé křídlo. Doufám, že se mu bude dařit. Hraje fyzický hokej, je důrazný, to potřebujeme.