JAKEJ FAUL??? Václav Pletka z Plzně v debatě s rozhodčím při utkání s Kladnem.

JAKEJ FAUL??? Václav Pletka z Plzně v debatě s rozhodčím při utkání s Kladnem. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeňský útočník Pletka: Chceme hlavně vyladit formu na play-off

• 3
Na jeden gól přihrál, druhý vstřelil sám. A další mohl přidat při nájezdech. Ale plzeňského útočníka Václava Pletku zastavil brněnský gólman Trvaj. Překvapil ho rychlým vyjetím, Pletka už nestihl ležícího brankáře překonat.

"Udělal to hodně dobře, i když od gólmana je tohle vždycky trošku risk," řekl 33letý Pletka.

Už bylo pozdě zareagovat?
Já jsem si ho všiml na poslední chvíli, chtěl jsem přes něj puk ještě dloubnout do branky. Ale nestihl jsem to.

Vybojovali jste bod. Jste s ním spokojení?
Neodehráli jsme špatný zápas. Bohužel, hodně ho ovlivnilo nesmyslné vyloučení Froda (Tomáše Frola) do konce zápasu po střetu s Petrovickým za stavu 2:1 pro nás.

Jak jste tu situaci viděl vy?
Všichni jsme se shodli, že to faul nebyl. Samozřejmě je smůla, že to skončilo Petrovického zraněním, ale zákrok to byl čistý. Dva hráči jeli k puku, v tu chvíli musíte být připravený, že se srazíte. A on bohužel nebyl.

Nakonec jste v tomhle pětiminutovém oslabení ztratili jednobrankový náskok.
Teď už je den po zápase, k rozhodčím se můžu vyjádřit. V první třetině předvedl Svoboda na Jirku Hanzlíka daleko drsnější zákrok. Naskočil si u mantinelu a trefil ho rukama do hlavy. Za tohle měl jít na pět minut a do konce. To se nestalo a stejný hráč nám pak vstřelil dva góly... Z tohoto pohledu to beru jako ovlivnění zápasu.

Nicméně před vyrovnávacím gólem jste měli puk na hokejkách, jenže ho nevyhodili ze třetiny.
Samozřejmě, tohle byla jednoznačně naše chyba, nechci se vymlouvat. Ubránili jsme skoro čtyři a půl minuty, pak to dvakrát můžeme dostat pryč a neuděláme to. A je z toho laciný gól. Škoda, jinak jsme si mohli odvézt tři body a Brno v tabulce víc potopit.

Jak teď vidíte svou situaci? Jste první, ale Zlín snížil ztrátu.
A jaký teď máme náskok? Čtyři body? Vidíte, ani to pořádně nevím... My se chceme soustředit hlavně na sebe. Vyladit formu, abychom předváděli stabilně dobré výkony a připravili se hlavně na play-off. Ale samozřejmě se chceme udržet i na první příčce.

Po vaší sérii porážek se ale hned vyrojily spekulace, že chcete skončit až třetí. A mít tak hned po základní části jasno o soupeři do čtvrtfinále, nečekat na výsledek předkola.
No jasně... (pousměje se) Já slyšel i to, že jsme ty zápasy prodávali. Bláboly, nesmysly. Každý hrajeme co nejlépe, za tým, za svoje jméno i za nové smlouvy. Tohle by si nikdo nedovolil a já dám ruku do ohně za to, že takhle to vnímáme všichni v kabině. Jdeme do každého zápasu naplno.