Branislav Kubka z Plzně odjíždí podruhé během druhé třetiny s krvavým obličejem...

Branislav Kubka z Plzně odjíždí podruhé během druhé třetiny s krvavým obličejem do šatny. | foto: ČTK

Vypadal jako poslední Mohykán, popisoval Pulpán smolaře Kubku

• 6
Jeho nápad přinesl zlomový gól v bitvě o čelo tabulky hokejové extraligy s Mladou Boleslaví. Plzeňský obránce Lukáš Pulpán zkraje druhé části při dohrávané přesilové hře napřáhl na modré čáře, ale místo střely prudkým pasem po ledě naservíroval puk spoluhráči Hossovi, který číhal u levé tyče. Zkrotil kotouč bruslí a nataženou hokejkou stihl zavěsit a zvýšit na 3:1.

Tenhle stav už se do konce utkání 10. kola nezměnil. „Marcela jsem tam dobře viděl, místo střely jsem tak zkusil nahrát. Naštěstí to tam nějak došťouchl,“ usmíval se 30letý Pulpán.

Byla to zároveň druhá využitá přesilovka v zápase. I v nich se odráží aktuální pohoda týmu?
Určitě. Od začátku sezony se přesilovkové formace trochu promíchaly, teď si to sedlo a docela nám to funguje. Hlavně, ať to vydrží.

Lukáš Pulpán (v tmavém) z Plzně. Ilustrační snímek.

Soupeř bojoval až do konce, jak těžký to byl zápas?
Věděli jsme, že to bude hodně o bruslení. Oni výborně napadají, mají na to typy hráčů. Když dostanou puk do plné jízdy, už je těžko chytáte. My jsme měli dobrý úvod, rychle jsme získali vedení 2:0. To se pak vždycky hraje lépe.

Pomohl vám i výkon brankáře Machovského, který měl přes čtyřicet zákroků?
Samozřejmě. Vždycky je to jednodušší, když vás podrží gólman.

Závěr byl nervózní, na ledě se to řezalo, bylo tam pár bitek. Bylo znát, že Mladá Boleslav chce ještě za každou cenu něco s výsledkem udělat?
Oni jsou takoví, znám to ještě z první ligy. Když prohrávají, snaží se to sekat, vyhecovat, rozhodit soupeře. Ale zvládli jsme to.

Smolařem utkání byl obránce Kubka, který byl dvakrát na šití. Jak pak v šatně vypadal?