Překonali jsme křeč, říkají Třinečtí

Třinec - Zadřený stroj se rozjel, i když na začátku ještě skřípal. "V první třetině byla na nás vidět křečovitost z předešlých zápasů, ale postupně jsme se zvedali," prohlásil Pavel Marek, trenér hokejového Třince, který po čtyřech prohrách porazil doma Kladno 6:2. Tým díky tomu zabránil pádu z elitní osmičky.

Brankáře Vlastimila Lakosila zastoupil Martin Vojtek, jednička Třince má totiž potíže s kolenem. Jinak už byli domácí kompletní, i se Zdeňkem Skořepou a Petrem Jančaříkem, kteří prodělali střevní chřipku.

„Jejich návrat nám pomohl,“ podotkl trenér Marek, který zamíchal se sestavou. Pohromadě zůstal jen útok mladíků Bordowski, Polanský, Zbořil.

„Potřebovali jsme hru rozložit do tří řad, doufejme, že to bude fungovat,“ podotkl Pavel Marek. „Po vyloučení Martynka jsme ale museli sestavu zredukovat na tři formace.“

To bylo ve 39. minutě. Rostislav Martynek narazil protihráče ze zadu na mantinel a rozhodčí Martin Smeták ho vyloučil na pět minut a do konce utkání. „Musím se podívat na video,“ řekl nejmenší hráč v třinecké sestavě, drobný Martynek. „Takových soubojů bylo v utkání víc, ale hlavně jsem rád, že to dobře dopadlo.“

Petr Jančařík podotkl, že nebýt vyloučení Martynka, mohli zápas dohrát v klidu. „Podobných zákroků u mantinelu bylo nejméně šest,“ prohlásil Jančařík.