Karlovarského útočníka Vojtěcha Tomečka stíhá slávista Marek Tomica.

Karlovarského útočníka Vojtěcha Tomečka stíhá slávista Marek Tomica. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Venku se Varům stále nedaří, na řadě je tak domácí výhra proti Slavii

• 0
Snad ideální konstelace pro druhou venkovní výhru. Povzbuzeni výhrou nad Hradcem, odpočatí a nabuzení po pauze. Navíc na ledě týmu, který sedmkrát v řadě prohrál. Hokejisté Energie však zle pochodili. Mladá Boleslav po šesti minutách vedla 2:0 a příliš brzy zadupala karlovarské naděje. Karlovarští započetli patnáctou venkovní porážku v sezoně.

„Ze soupeře jsme měli přirozený respekt, ale chtěli jsme vyhrát. Doma jsme odehráli dobrý duel, ale v Boleslavi se nám nepovedl už začátek,“ smutnil trenér Karel Mlejnek.

Ve druhé minutě 0:1, o čtyři minuty později už 0:2. Po brance, na níž velkou vinu nese brankář Habal. Stříteský spíš nahazoval zpoza modré čáry a kotouč přes lapačku prošel do sítě. „Vstup do zápasu určitě umocnila tahle laciná branka,“ ví trenér.

Vyměnil proto brankáře, aby své hráče nabudil. Od druhé třetiny se výkon zlepšil, kapitán Duda dokonce snížil pěknou střelou pod víko. „Oklepali jsme se a předváděli solidní výkon,“ těšila snaha mužstva zápas otočit.

11 výher doma získala Energie v probíhající sezoně. Doma je třetí nejlepší. 1 výhru venku uhrála během 16 zápasů. V Liberci na konci září vyhrála 4:1.

Vyrovnání nepřicházelo a Boleslav v konci zápasu trestala fauly. Skóre vyšponovala až na 5:1, pro Vary nemilosrdný výsledek. „Chtěli jsme ve třetím dějství výsledek zvrátit, nebo uhrát aspoň bod. Pár svých příležitostí jsme ale neproměnili a domácí využili naší nedisciplinovanosti,“ hodnotí Karel Mlejnek.

Energie tak venku znovu prohrála, letos vlastně nic nového. Čím dál větší důležitost nabývají domácí zápasy. A hned ten dnešní, kdy do KV Arény přijede pražská Slavia.

Poslední tým extraligy prověří třetí nejlepší celek v domácí aréně celé soutěže. Sešívaní prožívají bídnou sezonu. V létě přivedli Vlasáka a s Bednářem měli tým po odchodu kouče Růžičky dotáhnout do klidných vod tabulky. Zatím hrají o záchranu a krčí se na dně žebříčku se ztrátou už devíti bodů na předposlední Zlín.

Během reprezentační přestávky Slavia vyměnila trenéry, nově ji vede slovenský stratég Dušan Gregor. Premiérové vítězství bral v neděli proti Vítkovicím. „Hráči ukázali srdíčko a rvali se. Chtěli jsme body tři, ale i dva po výhře v nájezdech nám v dané situaci mohou pomoct,“ doufá. Energie se pokusí rozlet ihned zastavit.

Sama potřebuje každý bod, před vlastními fanoušky si ztráty nemůže dovolit. Oklepe se z výprasku na ledě Boleslavi? Pomůže někdo první formaci?