Pardubický brankář Brandon Maxwell vykrývá střelecký prostor pro jednoho z...

Pardubický brankář Brandon Maxwell vykrývá střelecký prostor pro jednoho z třineckých útočníků | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Hrubec chytil šanci pardubického Orsavy a zachránil Třinci body

• 0
Hokejoví Oceláři Třinec v boji o předkolo play-off ztratili. Ve 43. kole extraligy sice porazili Pardubice 3:2 na nájezdy, ale na devět bodů se jim přiblížily Vítkovice, které vyhrály v Chomutově 5:3.

Oceláři v této sezoně penaltové rozstřely zvládají. Doma v nich rozhodli o své výhře už počtvrté. A včerejší dva body jim zařídil znovu Zbyněk Irgl, když proměnil hned dva nájezdy.

Irgl: Ty dva body jsou zlaté

Fantom trestných střílení. To je třinecký útočník Zbyněk Irgl. Při prvním nájezdu mířil k levé tyči, podruhé poslal puk mezi nohy brankáře. A utkání rozhodl. „Nájezdy jsou vždycky trochu loterie, protože pokud vás gólman vybruslí, počká si na vás, tak je těžké už něco dělat. Jsem rád, že se to povedlo, protože potřebujeme body jako sůl. Ty dva jsou zlaté.“

Dodá vám první proměněný nájezd sebedůvěru, nebo je pak těžší vymyslet něco jiného?
Sebedůvěra tam je, ale na druhou stranu zase musíte dát gól, takže to není tak, že to znovu proměníte. Je to zase padesát na padesát pro gólmana i pro vás.

Podle čeho volíte varianty zakončení?
Jak kdy. Někdy jsem rozhodnutý, už když jedu, jindy se podívám na gólmana a musím reagovat.

Pardubičtí si stěžovali na vaše oblouky, jako byste se vracel, což je proti pravidlům.
Nevím, podíváme se na video. Myslím si, že jsem jel dopředu, ale samozřejmě nevím. Nemohu to posoudit, ale moje mínění je, že vše bylo fér.

Ostatně kroužil jste ještě daleko od branky, takže vliv na zakončení to nemělo, že?
Myslím si, že ne, ale pokud hráč nemůže udělat pohyb dozadu, tak ten by tam být neměl.

Čím to, že jste ztratili vedení 2:0?
Škoda byla toho gólu, který jsme dostali do šatny. Udržet náskok do třetí třetiny, tak by to bylo jiné, soupeř by musel dát dva góly, ale bohužel.

Kde byla chyba, když Nahodil v čase 39:36 zůstal před brankou úplně sám a snížil?
Blbě jsme si to vzadu rozebrali. Od vhazování přes hráče, který nahrával. Měli jsme rychleji reagovat. Aby byl hráč sám před brankou, to se nesmí stát.

„To vítězství ale patří Šimonovi,“ prohlásil Irgl. „Kdyby nechytil šanci Orsavy, tak nemáme ani bod.“ A navíc brankář Šimon Hrubec vyrazil i střelu Redenbacha při posledním trestném střílení.

„Ani nemluvte...“ řekl ke své obrovské šanci Jakub Orsava, který je v Pardubicích na hostování z Třince výměnou za Tybora. Sám jel na Hrubce a ještě měl možnost puk dorážet. Neuspěl. Fandové nadšeně vyvolávali jméno třineckého brankáře.

„Měl jsem to proměnit,“ kál se pardubický útočník. „Pro třinecké fanoušky by to bylo zklamání, ale dvě minuty před koncem, v oslabení, šance, sám na bránu, to musím dát, to jsou rozhodující momenty. Kvůli tomu máme jen jeden bod.“

Orsava nejprve střílel mezi brankářovy nohy. „To jsem si pamatoval z tréninků, nikam jinam jsem mu snad gól nedal, takže jsem to zkusil. Ale měl jsem i dorážku, to jsem čekal do poslední chvíle, ale Šimon stihl vykrýt úhel. Netrefil jsem to.“

Třinečtí v polovině utkání vedli 2:0, ale nestačilo jim to. Do vedení jim pomohly přesilovky. Během 52 vteřin v nich dali dva góly. Nejprve Nosek využil převahu pět na tři a záhy Polanský pět proti čtyřem. Oba stříleli zleva k pravé tyči.

„Byl to strašně těžký zápas, Pardubice hrály dobře. Bohužel se nám nepodařil udržet až do konce druhé třetiny ten náskok dva nula,“ povzdechl si třinecký obránce David Nosek.

Třetí třetinu rozdrobilo hodně vyloučených, čtyři na domácí i na hostující straně. „Pramenilo to z té urputnosti, člověk do toho jde naplno, sem tam někoho zahákne, sudí pískne. To patří k hokeji,“ řekl Zbyněk Irgl.

Oceláři ještě v prodloužení dohrávali devadesát vteřin přesilovky, jenže neuspěli. „To je škoda, sehráli jsme ji špatně,“ uvedl David Nosek.

V neděli se hokejoví příznivci v kraji mohou těšit na velké derby. Vítkovice od 18.20 přivítají Třinec. A bude to pořádná bitva.