Tenhle souboj s Janem Semorádem (vpravo) ještě Róbert Petrovický ustál.

Tenhle souboj s Janem Semorádem (vpravo) ještě Róbert Petrovický ustál. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Petrovický má otřes mozku. Kometa je v klidu, disciplinárku nevolá

• 91
Smolný pád na hrazení po ataku soupeře vyřadil brněnské Kometě z finále jednoho z klíčových útočníků. Róbert Petrovický se praštil ve druhé třetině prvního zápasu hlavou o mantinel a otřesený odpajdal do kabiny. Ještě druhý den v poledne zůstával na pozorování ve špitále.

"Má lehčí otřes mozku, stále ještě zůstává v nemocnici. Jak dál, uvidíme večer. Do druhého utkání určitě nezasáhne," informoval po úterním rozbruslení v Pardubicích brněnský kouč Zdeněk Venera.

Petrovický se zranil během prvního finále ve skrumáži za brankou. Osmatřicetiletý veterán nejprve obral u mantinelu o puk obránce Aleše Píšu, načež ho atakoval jeden z útočníků (pravděpodobně Robert Kousal). Slovenský forvard byl shrbený a nešťastně se praštil hlavou o hranu mantinelu.

Více z finále

Rozhodčí nikoho nevyloučili a střet pravděpodobně nebude mít ani disciplinární dohru. Kometa ji iniciovat nebude ani poté, co si trenéři prohlédli situaci na videu.

"Bylo to drsnější, ale nedělal bych z toho žádné závěry. Nechceme otevírat emoce. Takových střetů je v play-off hodně," připustil Venera.

"Následek je někdy horší než zákrok. Kolikrát vidíte krosček zezadu u mantinelu a nic se nestane, tentokrát to bylo opačně."

Do druhého utkání tak bude Kometě chybět vedle Miroslava Holce a Vojtěcha Němce další útočník, navíc centr úderné formace na křídlech s Romanem Eratem a Hynkem Zohornou.

"Každá taková absence je nepříjemná," podotkl Venera. Jak namíchá sestavu na večerní druhý duel, však prozradit nechtěl. Od třetí třetiny hrál na Petrovického postu třináctý útočník Ondřej Švaňhal.

Pardubice vedou díky vítězství v nájezdech po prvním dni 1:0 na zápasy. Druhý duel je na programu v úterý od 18:10.