Jan Schleiss z Plzně překonává chomutovského gólmana Jana Strmeně.

Jan Schleiss z Plzně překonává chomutovského gólmana Jana Strmeně. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Konečně zmizela ta komická nula, ulevil si plzeňský Schleiss

• 0
Konec trápení! Plzeňský útočník Jan Schleiss na konci druhé třetiny nedělního duelu 26. kola extraligy proti Chomutovu bezchybně zakončil sólový nájezd a po rychlé kličce do bekhendu překonal brankáře Strmeně. „Konečně. Už mi tam ve statistikách gólů nesvítí ta komická nula,“ ulevil si 21letý Schleiss po výhře 4:0.

K první trefě v sezoně přidal i jednu asistenci, dokonce zkusil i akci à la Fin Granlund, když si za brankou položil puk na čepel. A moc nescházelo, aby mu i ta vyšla.

Proč se vám střelecky dosud vůbec nedařilo?
Mám to v sezoně takové urputné. Na gól jsem čekal dlouho, člověk pak zkouší cokoliv a je to na nic. Teď se to prolomilo, to vám pak hned povolí ruce i nohy, věříte si, víc si na ledě dovolíte. Byl bych moc rád, kdyby to tak pokračovalo.

Po gólu jste hodně slavil a také jste gestikuloval někam do hlediště. Koho jste zdravil?
Já si všiml, že tam sedí v rohu spoluhráč Mates Beran. No, dělal jsem na něj prostě takové ptákoviny, já jsem trošku jednodušší... (smích)

Právě s Beranem jste se trefili i v sobotu za druholigové Klatovy při výhře 3:2 nad lídrem soutěže z Kolína. Takže pro vás hodně povedený víkend, ne?
Samozřejmě mě víc těší ta první trefa v sezoně za Plzeň. Ale bylo dobré, že jsem si v Klatovech zahrál. Byl jsem na ledě spoustu minut, pěkně v tempu. Rozehrál jsem se, dnes z toho byl i gól proti Chomutovu. Spadlo to tam, ego out, super!

Po chybě gólmana Pirátů jste připravil i čtvrtý gól pro Preisingera. Myslíte, že Strmeň tu situaci za vlastní brankou podcenil?
Nevím. Je vysoký, byl tam pomalu. Každopádně to byla jeho velká chyba. Pro mě už bylo jednoduché poslat puk před prázdnou branku.

Po druhé čtvrtině základní části držíte druhé místo, kde vás čekal před sezonou málokdo. Jste i vy překvapení, jak jste nahoře?
Máme 47 bodů, je to super, jsme spokojení. Ale musíme pracovat dál. Teď jsme po delším čase vyhráli za tři body, ukázali sílu. Snad jsme to zase nakopli.