Gólová radost plzeňských hokejistů v utkání s Kometou Brno.

Gólová radost plzeňských hokejistů v utkání s Kometou Brno. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeňský obránce Sklenička: Zvedli jsme se po inkasované brance

• 46
Hrál výborně. A nejdůležitější počin si připsal na konci normální hrací doby. Plzeňský obránce David Sklenička v oslabení zastavil útočnou akci Brna, sebral puk a pelášil s ním za branku soupeře, aby tam uhájil stav 1:1. V prodloužení pak slavil se spoluhráči bonusový bod. „Ale pořád to beru tak, že by bylo lepší, kdybychom měli rovnou body tři,“ mínil 20letý bek.

Jak tedy zápas hodnotíte?
Nezačali jsme nejlépe, první třetinu jsme byli určitě horším týmem. Ale po inkasovaném gólu jsme se zvedli a byli podle mě lepší. Vyrovnali jsme pak po vyhraném buly a to nám hodně pomohlo.

To už jste hráli bez útočníka Svobody, který dostal trest do konce utkání. Semklo vás to?
Řekli jsme si v kabině, že jsme jeden tým a musíme i tak urvat nějaké body. A podle výsledku se dá říci, že nás to vyloučení semklo.

Ve druhé třetině jste měl sám velkou šanci, ale puk vám při střele sklouzl z čepele. Smůla?
To mě hodně mrzelo. Měl jsem na holi vyrovnání a puk mi uteče... O to víc jsem šťastnější, že jsme to nakonec urvali v prodloužení.

Byla to dnes pro vás obránce vzadu hodně složitá práce?
No, já si ani nevybavuji, že bychom byli nějak pod tlakem. Takže to nebylo složité. Naopak byl prostor, abychom podpořili i náš útok.