PLZEŇSKÁ RADOST. Západočeši se radují z gólu.

PLZEŇSKÁ RADOST. Západočeši se radují z gólu. | foto: Martin Polívka, MF DNES

Plzeň podesáté v řadě bodovala, nájezdy rozhodl útočník Pletka

• 1
Hokejisté Plzně porazili ve 34. kole extraligy doma Zlín 4:3 po samostatných nájezdech. Útočník Duda oslavil narození dcery Viktorie gólem na 2:2, přidal ještě přihrávku. "Bod byl spravedlivý pro oba," uznal kouč Straka.

Až samostatné nájezdy rozťaly včerejší vyrovnanou bitvu mezi hokejisty Plzně a Zlína. Ve třetí sérii nejprve hostující Köhler bekhendovou kličkou neuspěl proti brankáři Svobodovi. Vzápětí se na Horčičku rozjel Pletka a přesnou ranou pod horní tyč rozhodl – 4:3. "Přesně takhle jsem to chtěl udělat a vyšlo to," radoval se Václav Pletka.

Indiáni podesáté v řadě bodovali, soupeře z Moravy navíc zdolali potřetí v sezoně. "Vlasák i Pletka proměnili nájezdy na nedávném turnaji ve Vídni, tak jsme je tam poslali znovu," pochvaloval si asistent HC Plzeň 1929 Michal Straka.

Ale nebyla to pro domácí tým vůbec snadná práce. Šikula Leška totiž zařídil Zlínu dvoubrankové vedení. Ve 13. minutě si zpracoval odražený puk a bekhendem překonal Svobodu. Hned zkraje druhé části pak využil zlínský centr přesilovou hru. Měl snadnou úlohu, když puk odražený od zadního mantinelu projel brankovištěm a mohl pálit do odkryté části branky.

"Sehráli jsme dobrý zápas a zaslouženě vedli. Ale častá vyloučení, někdy zbytečná a někdy přísná, nás stála získaný náskok," uvedl asistent PSG Zlín Josef Turek.

Domácí sice nevyužili ani přesilovku 5 na 3, ale v další převaze o jednoho muže už udeřili. Ve 36. minutě napřáhl od modré Vykoukal a jeho bomba zapadla přesně pod horní tyč Horčičkovy branky.

"To byl moc důležitý gól, zvedl nás. Po první přestávce byl v kabině trošku křik, scházel nám pohyb i agresivita. Pak jsme se zlepšili," konstatoval Straka.

Radek Duda (uprostřed) v souboji s Ivanem Rachůnkem

Ve třetí třetině Indiáni dokonali obrat. Ve 42. minutě bleskově švihem pálil Duda a vyrovnal. Se spoluhráči pak napodobil dětskou kolébku, oslavil noční narození dcery Viktorie. Navíc si v utkání připsal jednu přihrávku.

Šťastný "hattrick"? "No, to se mi ještě nepovedlo. A stalo se to v Plzni, kde moje velká kariéra začala. Jsem za to šťastný a díky všem, fanouškům v první řadě. Proč je dcera Viktorka? To jméno se mi vždycky líbilo vždycky a vyšlo to i tak, že tady máme ve městě skvělý fotbalový tým stejného jména," culil se Radek Duda.

Když ve 45. minutě Straka využil další přesilovku a zvýšil na 3:2, mířila Plzeň ke třem bodům. Ale Zlín dokázal srovnat. Při vyloučení Kováře odvolal brankáře a převahu 6 na 4 dokázal využít. Galvas ukrytou střelou od modré čáry poslal puk přesně k pravé tyči – 3:3.

Ten druhý pak sebrala v nájezdech Plzeň. "Snad jí porazíme alespoň na čtvrtý pokus," přál si zlínský asistent.