V OBKLÍČENÍ. Martin Straka z Plzně se snaží prosmýknout mezi dvěma hokejisty

V OBKLÍČENÍ. Martin Straka z Plzně se snaží prosmýknout mezi dvěma hokejisty Sparty. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeň ukončila sérii sparťanů. Ceníme si toho, říká útočník Kovář

• 10
Devět vteřin před koncem vyhrál klíčové buly před vlastní brankou Kašpařík, puk dostal až do středního pásma a bylo rozhodnuto. Plzeň udolala ve vypjaté bitvě pražskou Spartu 2:1, výhrou za tři body zahájila trilogii domácích zápasů před koncem kalendářního roku.

"Ceníme si toho hodně. Sparta vyhrála pět zápasů v řadě a i dnes předvedla výborný výkon. Ale o ten kousek jsme byli lepší," oddychl si útočník Škody Jan Kovář.

Plzeň své dva zásahy vtěsnala v polovině druhé části do rozmezí pouhých 52 vteřin. Nejprve udeřila poté, co se Gulaš vrátil z trestné lavice. Zapojil se okamžitě do rychlé akce, v ideální chvíli vrátil puk volnému Strakovi a ten zblízka zakončoval do odkryté části branky.

Vzápětí fauloval hostující bek Hanzlík a Škoda skórovala v přesilové hře. Kovář šikovně zavezl puk do útočného pásma, zpětnou přihrávkou našel na pravém kruhu volného Kašpaříka a ten švihem prostřelil Neuvirtha. Boj to byl ale dlouho vyrovnaný. Jenže Sparta se do vyložených šancí v úvodních dvou třetinách dostávala poskrovnu.

A děkovala gólmanu Neuvirthovi. Ten se v první třetině blýskl hlavně při dlouhé přesilovce domácích 5 na 3. To v rychlém sledu kryl pokus Gulaše, bombu Vlasáka z levého kruhu i další střelu St. Pierra.

Na Štěpána se ČEZ Arena zaplnila vydatně, do ochozů přišlo více než sedm tisíc fanoušků. A viděli gradující podívanou. Ve 49. minutě se hosté dostali na rozdíl jediné branky. V přesilové hře přihrál Hlinka na modrou Sičákovi a jeho tvrdá rána skončila přesně u levé tyče Svobodovy branky – 2:1.

Jenže Svoboda už další puk za svá záda nepustil. Zblízka vychytal i bekhendový pokus osamoceného Pacovského. "Ustáli jsme to i díky fanouškům, byli skvělí," vzkázal Kovář.