Tomáš Mertl (vlevo) na archivním snímku.

Tomáš Mertl (vlevo) na archivním snímku. | foto: ČTK

Deváté plzeňské vítězství v řadě. A devátý gól pro útočníka Mertla

• 0
Po akci parťáka Milana Gulaše už měl snadnou úlohu. Plzeňský útočník Tomáš Mertl se jednou rukou natáhl k puku, který se zastavil za gólmanem Konrádem a hokejkou ho „došťouchl“ za brankovou čáru. Devátý gól v sezoně nejlepšího střelce hokejové Škody zlomil prodloužení úterní dohrávky 13. kola extraligy v Olomouci.

Aby devítek nebylo málo, Plzeň zapsala už devátou výhru v řadě. Úporný duel vyhrála 2:1, domů si odvezla dva body a na čele tabulky dál drží čtyřbodový náskok před druhou pražskou Spartou.

„Až na prvních deset minut druhé třetiny jsme odehráli velice dobré utkání. Měli jsme množství oslabení, se kterými jsme si poradili výborně. Na vyložené šance jsme vyhráli a ten bod jsme tu podle mě ztratili,“ mínil Jiří Hanzlík, asistent hlavního kouče Škody Čiháka.

Domácí lepí především ofenzivní řady, na marodce mají hned deset hráčů! Moru tak včera na měsíční výpomoc posílili z Brna Valský a Kusko. „Jsme za bod rádi, protože to bylo z naší strany vydřené a ubojované. Podali jsme ale asi nejlepší výkon po pauze,“ hodnotil olomoucký trenér Zdeněk Moták.

Plzeň byla od začátku nebezpečnější, prosadil se ale až v 19. minutě Gulaš, který v přesilovce parádní ranou bez přípravy poslal puk pod horní tyč. Po přestávce Mora převzala aktivitu a brzy srovnala. Ondrušek tvrdě pálil od modré a puk přes clonícího Valského prošel až do sítě. A kdyby plzeňský brankář Frodl vzápětí nevychytal ve velké šanci Čachotského, mohli jít domácí do vedení. Pak už se Škoda znovu nadechla a v závěru druhé třetiny měli v oslabení velké šance Kodýtek, Straka, Musil i Pour. Ale skvělý Konrád vše pochytal.

Když proti němu neuspěl v největší šanci třetí části ani Mertl, zápas šel do prodloužení. V něm jasně vládli Plzeňští, gól měli na hokejce Čerešňák, Kodýtek či Kracík. Až střela Gulaše, který se od mantinelu protáhl mezi kruhy, Konrádovi proklouzla a Mertl akci dokonal.

„Měli jsme hodně šancí a měli bychom toho proměnit víc, i když byl v brance skvělý gólman. Ale výhra je zasloužená,“ doplnil Hanzlík.