Brankář Liberce Petr Kváča (vlevo) sleduje puk, ke kterému má nejblíže Petr...

Brankář Liberce Petr Kváča (vlevo) sleduje puk, ke kterému má nejblíže Petr Kodýtek z Plzně. | foto: Petr Eret, MF DNES

Dobrý výkon, ale jediný bod. S výsledkem nejsme spokojeni, přiznal kouč Plzně

• 0
Tři góly inkasované v oslabení vzaly hokejistům Plzně šanci na vítězství ve včerejším utkání 36. kola extraligy. Proti Liberci drželi doma až do 54. minuty těsný náskok 1:0, nakonec ale Bílým Tygrům podlehli 2:3 v prodloužení.

„Odehráli jsme velmi slušné utkání proti silnému soupeři, ale s výsledkem nejsme spokojení. Za stavu 1:0 jsme měli přidat druhý gól. Srazily nás fauly, to nás stálo výhru, nebo alespoň dva body,“ litoval trenér Škody Ladislav Čihák.

Třinec zvládl vypjatý duel se Spartou, Liberec porazil Plzeň, Motor prohrál

Po návratu Kracíka, kterému vypršel trest na šest zápasů, konečně mohl nasadit čtyři kompletní útoky. A domácí byli po většinu času aktivnější. V desáté minutě Gulaš krásnou ranou trefil horní tyč, čtyři vteřiny před koncem první části pak plzeňský kapitán v přesilovce předložil puk Suchému, který z pravého kruhu prostřelil Kváču.

Liberecký gólman pak ale držel svůj tým ve hře, v utkání si nakonec připsal třicet zásahů. „Podal nadstandardní výkon,“ chválil ho i kouč Bílých Tygrů Patrik Augusta. To Frodl měl dlouho o hodně méně práce, až na konci druhé části musel vytáhnou těžké zákroky. Střelu Musila z mezikruží přizvedl do vzduchu a puk proplachtil na brankovou konstrukci, vzápětí vychytal i dorážku Birnera zblízka.

„Kromě druhé třetiny, kdy jsme se dostali pod tlak a Plzeň hrála velmi dobře, to bylo vyrovnané utkání,“ mínil Augusta.

Hokejisté Liberce se radují ze vstřelené branky v zápase proti Plzni.

Domácí mohli rivala zlomit druhým gólem. Ve 45. minutě předvedl krásnou akci švédský obránce Lang, elegantně si obhodil beka Hanouska a překonal i Kváču, jenže puk cinkl o horní tyč! A brankář Liberce zanedlouho vychytal Gulaše.

Zlom přišel v 53. minutě. V rychlém sledu byli vyloučení Vráblík s Čerešňákem a hosté po téhle šanci skočili. Dvě přesné rány z pravého kruhu znamenaly obrat, nejprve pálil bez přípravy Lenc, po něm ze stejného místa Vlach. „Rozhodčí to tak posoudili, fauly nás poslední zápasy srážejí. Hráčům to vyčítám, stále se o tom bavíme,“ řekl Čihák.

Naprázdno si jeho tým vyjít nezasloužil a stalo se, v 58. minutě Kodýtek jemně tečoval nahození Kaňáka od modré a puk zapadl k levé tyči. Jenže v prodloužení za hákování pykal Kracík a Liberec také vítěznou trefu obstaral v početní převaze. Znovu pálil z pravého kruhu Vlach.

„Remíza byla spravedlivá, nám pak pomohla další přesilovka,“ uznal Augusta.