Zleva Václav Karabáček z Českých Budějovic, Matěj Stříteský z Plzně a brankář Plzně Dominik Frodl. | foto: ČTK

Obrat v závěru, hokejisté Plzně vydřeli dva body v souboji s Budějovicemi

• 0
Už se zdálo, že ani závěrečný tlak při hře bez brankáře vyrovnání nepřinese. Ale devatenáct vteřin před koncem Gulaš střelou z otočky překvapil jinak skvělého gólmana Českých Budějovic Strmeně, puk cinkl o tyč a zapadl za čáru.

V prodloužení pak hokejisté Plzně dokonali obrat, v přesilovce čtyři na tři napřáhl Musil a vyslal nechytatelnou bombu. Duel 44. kola extraligy vyhráli 5:4 a brali dva body, byť v utkání dvakrát prohrávali rozdílem dvou gólů. „Za stavu 2:4 jsme znovu vstávali z mrtvých. Klobouk dolů před klukama, že jsme dokázali vyrovnat,“ prohlásil plzeňský trenér Ladislav Čihák.

„Měli jsme možnost odvézt si tři body, vezeme jeden, takže nemůžeme být spokojení,“ reagoval zklamaně kouč Motoru Václav Prospal.

Byť si domácí v první části vytvořili řadu šancí, skóre bylo 0:2. Nejprve Toman trefil přesně horní růžek a ve 13. minutě se z dorážky prosadil Karabáček. Plzeň po přestávce srovnala v rozmezí 77 vteřin. Dočekal si střelou pod břevnou připsal první gól v dresu Škody, vzápětí minelu Plášila potrestal Kodýtek. Strmeň i Frodl pak předváděli skvělé zákroky, šance měly oba týmy. A půl minut před další pauzou Voženílek zblízka protlačil puk do sítě.

Zdeněk Doležal z Českých Budějovic v souboji s plzeňským Pavlem Musilem.

„Rychle jsme vyrovnali, ale třetí gól nás zase zmrazil,“ řekl Čihák.

Když pak opět Voženílek ve 48. minutě pohotovou dorážkou využil přesilovku, Jihočeši odskočili na 4:2. Ale hned po deseti vteřinách si před branku sjel Čerešňák a po kličce zasunul puk pár centimetrů za čáru. „To byl jeden ze zlomů. Tohle jsou momenty, kdy musíme být soustředěnější a koncentrovanější. Stává se nám to ale celý rok, proto jsme tam, kde jsme,“ mínil Prospal. Přesto vedení 4:3 vydrželo Jihočechům téměř do konce. V 54. minutě Strmeň ramenem výtečně zastavil gólovou střelu Gulaše, hosté dlouho odolávali i plzeňské hře bez brankáře. Ale tlak neustáli.

„Kdybychom v úvodu využili dvě šance, nemuselo to být takové drama,“ odhadoval trenér Čihák.

Oddechl si i Suchý, kterému ošklivě v prodloužení zasáhl koleno Vydarený. Plzeňský forvard, který se včera dodatečně dostal do nominace na Švédské hry, se sbíral z ledu těžce. Ale po utkání s úlevou hlásil: „Bude to dobré.“