Litvínovští hokejisté slaví gól, zato plzeňský brankář Matěj Machovský smutní.

Litvínovští hokejisté slaví gól, zato plzeňský brankář Matěj Machovský smutní. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Klobouk dolů, smekl Kubalík před litvínovským gólmanem Janusem

• 2
Celkem šestkrát vypálil na litvínovského brankáře Jaroslava Januse, obstaral téměř třetinu plzeňských pokusů. Jenže ani útočník Dominik Kubalík se v neděli gólově neprosadil a hokejová Škoda ze severu Čech odjela s prázdnou. „Měl všechny střely, nic z něj nepadalo, neměli jsme skoro žádné dorážky. Klobouk dolů,“ ocenil 21letý Kubalík brankáře Vervy.

Ani vy jste se neprosadil, kterou šanci si vyčítáte nejvíc?
Jednou jsem to dostal zpoza branky mezi kruhy, jenže jsem trefil prostředek branky. To je pozice, kdy musím puk umístit daleko lépe, měl to být gól.

Byla to velká frustrace, když čas ubýval a pořád tam na vaší straně svítila smutná nula?
Šancí bylo docela dost, ale největší problém byl pro nás jejich gólman. Chytal výborně. A bez gólu se prostě vyhrát nedá. My se hlavně musíme ještě víc tlačit do branky. I já jsem občas mohl vystřelit, místo toho jsem ještě hledal spoluhráče. Potýkáme se s tím celou sezonu, že máme málo střel. Když brankáře nezasypeme, nemůžeme dávat góly. Nepůjde to stále jako doma s Chomutovem, kdy nám na výhru stačilo deset střel.

Přitom až do 54. minuty byl stav 1:0, jediný vstřelený gól mohl všechno změnit...
Samozřejmě to mrzí. Každá porážka bolí. Ale myslím, že jsme nehráli špatně. Zlepšujeme se, výkon jde nahoru a doufám, že nás to zase brzy nakopne. Dnes nám scházela jen lepší produktivita. Když ji zlepšíme, v příštích zápasech to bude lepší.

Teď hrajete dvakrát doma, v pátek s Karlovými Vary, v neděli s Pardubicemi. Tedy týmy, které jsou v tabulce úplně dole. Budou to stěžejní zápasy sezony?
Pro nás už jsou klíčové všechny, potřebujeme sbírat body. Ale je jasné, že tohle bude extrémní. Potřebujeme je oba udělat.