Michal Bulíř před brankářem Filipem Novotným.

Michal Bulíř před brankářem Filipem Novotným. | foto: ČTK

Neprůstřelný Novotný vládl derby. Plzeň neskórovala a série výher končí

• 0
Puky přitahoval místy až magickou silou, často zasahoval v krkolomných pozicích. A přitom působil ledově klidně. Filip Novotný, gólman hokejistů Karlových Varů, ve čtvteční předehrávce 14. kola hokejové extraligy vymazal plzeňské střelce a hlavně díky němu Energie slavila výhru 3:0.

„Celý zápas nás držel ve hře a dal nám šanci, abychom zvítězili,“ chválil třicetiletého brankáře karlovarský asistent Tomáš Mariška.

„Měli jsme spoustu šancí, řadu přesilovek i trestné střílení. Ale dnes nám nebylo přáno Filipa překonat,“ doplnil trenér Škody Václav Baďouček.

Skončily zároveň dvě pětizápasové série. Plzeňská s tříbodovými výhrami, Karlovarští naopak uspěli po pěti nezdarech v řadě. „Hráči to odpracovali a odbojovali celých šedesát minut a byli za to konečně odměněni. Doufám, že se od tohoto výkonu odrazíme,“ řekl Mariška.

Ráz derby určil gól sedmnáctiletého mladíka Kulicha, který ve 14. minutě prostřelil zblízka Svobodu. Pak to byl dlouho marný boj Plzně, která postrádala nemocného Dzierkalse, o vyrovnání. Byť šancí měla celou řadu.

„První třetina byla od špatná, nebruslili jsme, prohrávali osobní souboje. Pak se hra zlepšila, ale nedokázali jsme vyrovnat. Nepodařilo se to ani při dlouhé přesilovce čtyři na tři, se kterou jsme naložili hodně špatně,“ viděl hlavní příčiny porážky Baďouček.

Ve 48. minutě explzeňský centr Kracík, kterého si Energie vypůjčila z prvoligových Litoměřic, vyhrál buly a Průžek vedení domácích navýšil. Plzeň dál tlačila, jenže zpět do hry jí nedostalo v 52. minutě ani trestné střílení, Novotný kličku i střelu Blomstranda vystihl.

„Prohráli jsme, ale herně to nebylo špatné. Nesmíme věšet hlavy,“ velel kapitán Škody Jakub Kindl.

Novotný skvělý večer podtrhl ještě asistencí u třetí trefy Kohouta při power play.