Brankář Českých Budějovic Jiří Patera inkasuje gól. | foto: ČTK

Od bodové premiéry dělilo Budějovice 73 vteřin. Opakujeme chyby, lituje Prospal

• 1
Vyrovnaná partie, vše směřovalo k prodloužení. Jenže přišla jedna chyba a všechno bylo jinak. Radek Prokeš ztratil kotouč na útočné modré čáře a plzeňský útočník Matyáš Kantner povedeným blafákem rozhodl o výhře soupeře. To vše v čase 58:47. Od prvních bodů v sezoně dělilo nováčka hokejové extraligy 73 vteřin.

Českobudějovický Motor ani na třetí pokus nedokázal po návratu do nejvyšší soutěže bodovat. Po porážkách s Hradcem Králové a v Mladé Boleslavi padl i v Plzni. Tentokrát 2:4.

Hradec rozdrtil Olomouc, Sparta zase prohrála. Plzeň se nečekaně nadřela

„Něco málo přes minutu do konce, uděláme individuální chybu a dostaneme rozhodující gól. Hodnocení zápasů nejsou příjemná. Mluvíme o tom, ale bohužel chyby opakujeme,“ uvědomuje si trenér Jihočechů Václav Prospal.

Nula v kolonce získaných bodů není pro budějovické hokejisty příjemná. „Sebevědomí přichází s vítězstvím. Musíme se vyloučení a minel hodně rychle vyvarovat, jinak nám to uteče,“ ví kouč.

Motor kvůli karanténám soupeřů v minulém týdnu stál devět dní. Zároveň ale mohl částečně dotrénovat manko z letní přípravy. Výkony Jihočechů se každým zápasem zlepšují. V Plzni sice prohrávali po brance Matěje Stříteského, ještě do konce první části ale díky trefám Miroslava Holce a Martina Nováka skóre otočili a přes půl zápasu vedli.

Vyrovnání domácích zajistil bývalý budějovický útočník Tomáš Mertl v přesilovce ve 47. minutě. Potrestal tím nedisciplinovanost Budějovic. Hosté posbírali v utkání celkem 38 trestných minut.

Plzeňský Kantner: Nechtěl jsem puk nazdařbůh hodit na branku

Matyáš Kantner z Plzně právě rozhodl o vítězství nad Českými Budějovicemi.

„Dokud si neuvědomíme, že se hraje celých šedesát minut a dokud se necháme zbytečně vylučovat, tak budeme za hloupý a nedisciplinovaný tým. Hokejka má být na ledě, a ne ve vzduchu jako mačeta. Při kvalitě plzeňských hráčů bylo jasné, že devět našich vyloučení někdy potrestají,“ tvrdí Prospal.

Premiéru v budějovickém brankovišti si odbyl Jiří Patera, který v klubu hostuje z Vegas, týmu zámořské NHL. A chytal skvěle. Pochytal 32 domácích ran a držel Motor.

„Byl to náš jednoznačně nejlepší hráč,“ ocenil trenér. Patera chytal, protože jednička Marek Čiliak je nemocný, stejně jako útočník Zdeněk Doležal. Mimo hru je i zraněný forvard David Gilbert. I proto naskočil na pravém křídle čtvrté formace obránce Ondřej Slováček.

Další utkání čeká Motor v pátek, kdy od 17.30 hodin přivítá Vítkovice. Ty kvůli karanténě v sezoně ještě nehrály.