Zkušení borci v dresu Komety Brno. Petr Ton (vlevo) a Petr Tenkrát.

Zkušení borci v dresu Komety Brno. Petr Ton (vlevo) a Petr Tenkrát. | foto: ČTK

Obnovená premiéra nevyšla. Ton odstoupil po první třetině

• 8
Dlouho se těšil, až zase oblékne zápasový dres. Jenže v pátečnímprvním utkání po zranění se brněnský útočník Petr Ton zranil znovu. Spolupráce s Čermákem a Tenkrátem vydržela pouze jednu třetinu.

Měl to být návrat ve velkém stylu, jenže nevyšel. Vyléčený marod Petr Ton si ve včerejším zápase své Komety proti Olomouci obnovil zranění ruky a odstoupil už po prvním dějství. „Zase se mu to ozvalo. Uvidíme, jak to s ním bude vypadat dál,“ komentoval bolístku svého svěřence po porážce 2:3 na samostatné nájezdy asistent hlavního trenéra Hadamczika Karel Beran.

41letý střelec vytvořil společně s kapitánem Leošem Čermákem a Petrem Tenkrátem, jenž je v Brně na měsíční zkoušce, nejstarší útok v lize. Dohromady jim bylo 116 let. Tohle spojení však nemělo dlouhého trvání.

Když Ton odstoupil, prohrávala Kometa 0:1. Branka olomouckého Aleše Jergla ve třetí minutě způsobila malý šok, vyprodaná DRFG Aréna ztichla. Brňané doplatili na nezvládnuté napadání Hanáků, kteří na svého soupeře bez respektu hned od začátku vlétli. A neslo to úspěch.

„Byli jsme hodně statičtí, chyběl nám pohyb. Musíme najít recept, jak to všechno skloubit. Nevím, čím to je, musíme se na to zaměřit. První třetiny letos zatím nehrajeme dobře,“ uvědomoval si domácí útočník Vojtěch Němec, jehož formace dala obě branky Brna.

To se herně probralo až téměř v polovině zápasu, kdy Hruškova přesilovková střela k bližší tyči propadla olomouckému Konrádovi za záda. Od té doby se hra vyrovnala, místo zraněného Tona nastupoval 24letý Tomáš Vondráček.

Když ve třetí dvacetiminutovce zvýšil Němec v další přesilovce na 2:1, zdálo se, že Kometa obrat dokonala. „Náš útok má pořád stejnou roli. Měli bychom táhnout mužstvo a rozhodovat zápasy. Dnes jsme bohužel dali o jeden gól míň, než kolik by bylo potřeba na výhru,“ sdělil po utkání Němec.

Devět minut před koncem zápasu totiž trefil levý horní růžek Falterovy brány Tomáš Valenta a definitivní podobu výsledku dal v samostatných nájezdech olomoucký Petr Kafka. Ten se jako jediný ze všech penaltových exekutorů dokázal prosadit. Hostující trenér Jan Tomajko tak byl na pozápasové tiskové konferenci spokojenější než jeho protějšek Beran. „V první třetině jsme měli docela dost šancí, ale vytěžili z nich jen jeden gól,“ poznamenal. „Nájezdy jsou pak loterie.“

Zatímco Brno muselo oželet veterána Tona, Hanáci v utkání přišli o svého útočníka Tomáše Mikúše. Nešťastně jej totiž trefil puk spoluhráče Valenty. „Snad to nebude nic vážnějšího. Zuby mu nějaké chybí, ale naštěstí ne z této situace,“ usmál se Tomajko.

Beran po utkání hledal, z čeho se poučit. Už zítra totiž jeho svěřence čeká duel v Hradci Králové. „Soupeř hrál do defenzivy. Dali jsme několik tyček, od druhé třetiny jsme hráli dobře. Bojovali jsme, ale puky si dávali pomalu dopředu,“ uvedl.