Petr Strapáč (vlevo) z Olomouce se rve s Davidem Květoněm z Vítkovic. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Po trestu se v koncovce trápím, připustil olomoucký Strapáč

• 0
Ještě v dresu Vítkovic přispěl hokejový útočník Petr Strapáč k černé sérii Olomouce, která v Ostravě nikdy v historii nevyhrála. Teď se jako předsezonní posila kohoutů snažil tuhle mizérii ukončit.

Zvýšená motivace na něm byla znát stejně jako v prvním vzájemném zápase, v němž po tvrdém hitu na obránce Výtiska vyfasoval čtyřzápasový trest. Znovu se srážel i střílel, ale porážce 1:3 nezabránil.

Potvrdilo se trápení v koncovce?
Dali jsme jen jeden gól... V první třetině jsme za stavu 1:0 měli šance, já trefil tyčku, bohužel se nám nedaří v zápasech odskočit na rozdíl dvou tří branek, abychom měli trochu klidu. Ve druhé třetině nám srovnali a ve třetí využili přesilovku. Víceméně si to pohlídali, přidali i třetí gól. Bylo prakticky po zápase, i když jsme měli na konci dlouhou přesilovkou umocněnou tím, že jsme hráli v šesti, bohužel se nám nepovedlo dát gól, neodvezli jsme žádný bod. Nedaří se nám dát více gólů, pak dostaneme nějakou šmudlu, bohužel tak to dopadá.

Sám jste měl dvě slibné šance.
Takové šance, jaké jsem měl, musím dávat - pozice přímo mezi kruhy, co víc si přát, měl to být gól. Mohli jsme jít znovu do vedení, takhle to bylo pořád 1:1. Bohužel Vítkovice přesilovky nemají špatné - a potvrdilo se to.

A Olomouc neukončila ostravské prokletí - na ledě Vítkovic sbírá jen porážky.
Byli jsme teď minimálně vyrovnaným soupeřem, Vítkovice jsme přehrávali, ale v koncovce se trápíme, ukázalo se to znovu. Slyšeli jsme před zápasem, že tu Olomouc nikdy nevyhrála, chtěli jsme to zlomit, neměli jsme k tomu daleko, ale na kdyby se nehraje.

Bylo pro vás speciální hrát v Ostravě jako soupeř?
Bylo to zvláštní, přišlo mi to jako úplně jiný zimák, než když jsem tu hrál. Hrálo se mi celkem dobře, ale body nemáme.

V prvním duelu proti Vítkovicím jste trefil obránce Jana Výtiska a dostal za to stopku na čtyři zápasy. Jste teď opatrnější?
Po trestu jsem byl opatrnější. Nestalo se mi, že bych dostal větší trest - a distanc už vůbec, měl jsem to trochu v hlavě a byl jsem opatrnější, teď ale už hraju tak, jak jsem hrával. Tehdy to nebyl žádný úmysl, byla to nešťastná náhoda.

Ve dvaceti zápasech za Olomouc jste si připsal pět branek, žádnou asistenci. Jak hodnotíte svůj příspěvek týmu?
První čtvrtina z mé strany nebyla špatná, ale po tom trestu se v koncovce trápím, snad to co nejdřív prolomím a pomůžu týmu i produktivitou.