Olomoucký Jan Káňa (v bílém) míří na branku Plzně, za ním je Peter Čerešňák.

Olomoucký Jan Káňa (v bílém) míří na branku Plzně, za ním je Peter Čerešňák. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Selhali jsme v produktivitě, litoval plzeňský bek Čerešňák

• 1
Hrábli si na dno sil, jenže odměna nepřišla. Hokejová Plzeň v sérii s Olomoucí ztrácí 1:2 a před dnešním čtvrtým utkáním je ve složité situaci. Další porážka už znamená mečbol pro soupeře. „Teď už nic nenaděláme. Hraje se na čtyři vítězství, v sobotu je nový den, jedeme dál. A uděláme všechno pro to, abychom vyhráli,“ soukal ze sebe po porážce 2:3 v prodloužení obránce Peter Čerešňák

Moc to bolí, že jste podruhé v řadě nezvládli prodloužení?
Ono už je asi jedno, jestli prohrajete v prodloužení, nebo v normální hrací době. Mrzí to stejně, protože bod nemáme tak jako tak.

Poprvé v sérii jste dotahovali skóre. Jak to ovlivnilo hru?
Vždycky je proti Olomouci složité, když se dostane do vedení. Velmi dobře brání. Chválabohu jsme hned zareagovali na jejich druhý gól a pár vteřin před koncem druhé třetiny snížili. Do třetí části se nám šlo s lepším pocitem, bojovali jsme až do konce a vyrovnali.

Jenže to nestačilo. V 79. minutě rozhodl Jergl.
Měli jsme předtím spoustu šancí, mohli prodloužení ukončit. Bohužel, oni se dostali po našem tlaku do takové pološance a rozhodli.

Je produktivita zatím v téhle sérii váš největší problém?
Myslím, že ano. Měli jsme hodně šancí, ale nedokázali je využít. V produktivitě jsme selhali, a proto jsme dnes prohráli. Byly tam nevyužité tutovky, to rozhodlo zápas.

Co jste si říkali v kabině před prodloužením?
Věřili jsme, že to uhrajeme. Smazali jsme dvoubrankové manko, dostali se zpátky a věřili, že to otočíme. Nestalo se, bohužel.

Docházely už vám v závěru síly?
Samozřejmě že nám i jim v prodloužení sil ubývalo. Bylo to vidět, je náročné hrát takhle dlouho.

Zkusíte něco změnit?
Je na nás, abychom se s tím vyrovnali. Musíme být ještě důraznější. Pracovat ještě tvrději než oni. Budou to i nadále těsné zápasy. Nám nezbývá než zítra vyhrát.