Petr Jelínek z Liberce proměňuje rozhodující nájezd, překonává pardubického...

Petr Jelínek z Liberce proměňuje rozhodující nájezd, překonává pardubického Pavla Kantora. | foto: ČTK

Kantor trápil liberecké střelce, v nájezdech ho překonal Jelínek

• 0
Vítězná jízda hokejistů Liberce nekončí. Bílí Tygři v úterý doma udolali poslední Pardubice 3:2 po samostatných nájezdech a připsali si už osmou extraligovou výhru v řadě. Rozhodující nájezd proměnil liberecký kapitán Petr Jelínek.

Pardubice nasadily poprvé do branky posilu Pavla Kantora, který začal sezonu v Anglii. A zkušený gólman od začátku liberecké střelce hodně trápil. V úvodní části na něj Bílí Tygři vyslali deset střel, ale bezvýsledně.

I ve druhé třetině byli výrazně střelecky aktivnější domácí hokejisté, jenže Kantor dál čaroval, a tak přišel trest. Ve 36. minutě ujel po skončení pardubické přesilovky Beran a poslal hosty do vedení.

Ve třetí části se Bílí Tygři konečně prosadili. Hudáček vypálil v přesilovce z levého kruhu a padající bek Voráček tečoval puk za záda vlastního brankáře.

Jenomže hostům se rovněž podařilo využít početní výhodu a vzali si vedení zpátky. Necelé tři minuty před koncem do třetice padl gól z přesilovky a Liberec vyrovnal: Birner vystřelil od modré a Lenc puk šikovně tečoval ze vzduchu mimo Kantorův dosah.

Za stavu 2:2 přišlo na řadu prodloužení. Liberec ho prakticky celé odehrál v pásmu soupeře, koncovka však včera nebyla jeho silnou zbraní. Utkání nakonec dospělo až do nájezdů a v nich kralovali liberečtí střelci - trefili se Jelínek a Marosz - a brankář Hrachovina, který nepustil ani jeden gól.

Už ve čtvrtek se liberečtí hokejisté představí znovu doma, přijede Kometa Brno.