Pardubický útočník Petr Sýkora se raduje z gólu.

Pardubický útočník Petr Sýkora se raduje z gólu. | foto: ČTK

Pardubickému Sýkorovi brání ve výhledu košík, střelecky ale procitl

• 1
Tohle byl Petr Sýkora, kterého chtějí pardubičtí hokejoví fanoušci na ledě sledovat zápas co zápas. Žádné mátožné „poflakování se“ po ledě bez větší chuti rvát se o výsledek - tedy minimálně od druhé třetiny nedělního duelu Pardubic s Vítkovicemi. Zkušený forvard byl nejvýraznějším hrdinou zvratu z depresivního stavu 0:3 na vítězných 4:3 v prodloužení.

Na první dva góly přihrál, oba zbývající obstaral sám, a po zásluze tak byl vyhlášen hráčem utkání. Diváci mu aplaudovali a chválil ho i trenér Dynama Richard Král.

Skok na třetí místo kanadského bodování mužstva však Sýkoru bůhvíjak tolik netěšil; uvědomoval si, že se Pardubice v tabulce ze dvanáctého místa neposunuly nikam výš.

Jedenáctým Vítkovicím se jenom lehce přiblížily; na desátou příčku, která zaručuje start v předkole play-off a momentálně ji drží Třinec, ztrácejí čtyři body. Třinečtí Oceláři navíc mají jeden zápas k dobru.

„Jsme v situaci, kdy doma body rozdávat nemůžeme, každý je pro nás zlatý,“ uvedl 37letý Sýkora. „Beru to tak, že jsme jeden ztratili, takže utkání tak povedené nebylo. Začali jsme špatně, ale zase jsme rádi, že jsme dva body vydolovali. Pořadí je vyrovnané, kolem desátého místa je to nabité a vše je otevřené,“ konstatoval křídelník.

Svoji první trefu slavil ve 42. minutě po využité přesilovce, z levého kruhu napálil do sítě přihrávku slovinského zadáka Gregorce. Početní výhody jsou přitom disciplínou, která Pardubicím v poslední době dost „haprovala“ - ostatně i proti Vítkovicím Dynamo proměnilo jedinou z pěti nabízených šancí.

„V první třetině jsme měli jednu a druhou ke konci. Myslím, že jsme sehráli slušně všechny. Střelba tam byla a puk několikrát skákal kolem brány,“ poznamenal k tomu Sýkora. „Není jednoduché dávat góly z přesilovek, ale měli jsme stadia, kdy jsme se nemohli ani dostat do třetiny. Tentokrát to bylo docela dobré,“ srovnával jejich provedení s předchozími zápasy.

Při rozhodující akci střetnutí ujel Sýkora ve třetí minutě prodloužení po levém křídle. Nejprve naznačil ránu příklepem, čímž vyděsil obránce před sebou, a pak mu udělal rychlou kličku. Brankáře hostí Kantora poté procedil mezi betony.

„Chtěl jsem vystřelit, ale jak jsem se napřáhl, viděl jsem, že mi tam obránce strká hokejku. Kdybych ji trefil, letěl by puk někam pryč. Zkusil jsem to kolem něho a dopadlo to,“ popisoval svůj jedenáctý gól v sezoně.

Sýkora stále nastupuje s košíkem typickým pro mládežnické kategorie, který chrání poraněné místo v obličeji. Dá se předpokládat, že se s tímhle doplňkem výstroje objeví i v pátek v Olomouci, kde Dynamo hraje od 18 hodin.

„Uvidíme. Čekám, jak se to zahojí, a pak se rozhodnu,“ odpověděl na otázku, kdy plánuje košík sundat. Kovovou mřížkou omezený rozhled po kluzišti prý není zrovna příjemný. „Je to jiné, člověk už na to není zvyklý,“ přiznal Sýkora. „Ale není to nic hrozného a teď to potřebuju nosit,“ dodal.