Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 9. 12. 2003 20:30

PARDUBICE - SPARTA
9. prosince

Utkání 32. kola extraligy komentuje Michael Langr

PARDUBICE - SPARTA 1:2 (0:0, 0:0, 1:2) konec zápasu
60:00
Konec zápasu.
59:47
Řezníček za brankou nedovoleně bránil, ale Pardubice udělaly taktickou chybu, když nenechaly puk hostům a uplynulo tak dalších šest vteřin.
59:30
Mikeska nahodil na Břízu a ten zachytil. Pardubice budou hrát znovu power play.
59:08
Řezníčkův pokus o vyhození zachytil Dopita na modré, ale sudí odpískal postavení mimo hru. Vhazuje se před Svobodou, který se vrátil do brány.
58:54
Divíšek se dostal do pásma, počkal si na spoluhráče, vystřelil, ale Bříza chytil do lapačky. Vhazuje se v hostujícím obranném pásmu a domácí hrají power play. Na ledě jsou čtyři rození centři Blažek, Dopita, Mikeska a Divíšek.
58:24
Rozehrávku ve středním pásmu vystihl Marek, zkusil vystřelit, ale Svobodu, který si povyjel, nepřekonal. Trenér Říha si bere oddechový čas.
58:06
Sparta se podařilo vyhodit do středního pásma a další špatná rozehrávka domácích skončila zakázaným uvolněním.
57:51
Pardubicím se podařilo usadit se v pásmu. Mikeska se snažil dostrkat puk zpoza branky za Břízu, ale ten ho zalehl. Vhazuje se po levici hostujícího gólmana.
57:15
Domácí se utápí v nepřesných přihrávkách. Jedna z nich končí na zakázaném uvolnění. V posledních minutách se na sparťanské straně střídají jen dva útoky ve složení: Sedlák, Marek, Tomajko - Kratěna, Broš, Chabada.
56:00
Pardubičtí si nerozuměli v rozehrávce, ale stačili hrozící nebezpečí zabrdit. Trenér Říha stáhl hru na tři útoky, které hrají v tomto složení: Průcha, Dopita, Blažek - P. Sýkora, Divíšek, Blažek - Kudrna, Mikeska, Pištěk.
55:00
Domácí měli několik střel. Nejtvrdší vyslal Petr Sýkora, ale brankář Bříza jí vykopl.
53:37
Kudrna spálil obrovskou šanci na vyrovnání. Po dobrém napadání Koláře, se Kudrna ocitl sám před brankou, ale nedokázal překonat ležícího Břízu - střílel mimo.
53:00
Sparta první polovinu přesilovky strávila ve vlastním pásmu, poté se do šance dostal Hromas, ale mířil vedle levé tyčky a podruhé trefil z prostoru mezi kruhy hruď brankáře Břízy. Šanci měly i Pardubice: Petr Sýkora se protáhl kolem Výtiska až k brance, ale v přehuštěném prostoru si kotouč nestačil posunout na hokejku.
51:00
Vyloučen je Divíšek za hrubost.
50:25
Sparta otáčí na 2:1. Svoboda pustil Chabadovu střelu zápěstím od pravého mantinelu ke vzdálenější tyči. Branka jde na vrub domácího gólmana.
48:12
Je vyrovnáno. Chabada najížděl na branku a v pravém kruhu nahrál k protilehlé tyčce Brošovi, který puk jen lehce tečoval. Jeho rána šla mimo, ale útočník si pro něj znovu dojel a snažil se kotouč vrátit zpět před bránu, kde si ho gólman Svoboda srazil do sítě.
47:22
Sparta bude mít výhodu přesilovky. Marek zatáhl puk za branku a tam s ním míchal, až Zábranský kopl do branky a posunul jí a raději tak přerušil hru. Je vyloučen.
46:50
Domácí si napadáním snaží vytvořit nápor. Mudroch střílel od modré, když dostal přihrávku od Blažka.
45:20
Pardubice povzbudila vedoucí branka. Dobře kombinují, dostávají se snadno do pásma. Sparta nestíhá kopírovat a brzdit jejich akce.
44:28
Pardubice vedou 1:0. Tři vteřiny před návratem Vrbaty se trefil Divíšek, který zužitkoval přihrávku Dopity před branku. Puk se odrazil od brusle jednoho z hostujících obránců a Divíšek bekhendem překonal brankáře Břízu.
42:30
Vrbata narazil na mantinel Podhradského a je vyloučen.
41:52
Broš si u mantinelu odstavil Čáslavu, dostal se až k bráně, kde z úhlu střílel zápěstím.
40:57
Konec přesilové hry. Hosté jí strávili díky dobrému napadání Pardubických ve svém obranném pásmu.
40:01
Začala třetí třetina. Pardubice budou hrát ještě 57 vteřin v oslabení.
40:00
Konec druhé třetiny. Sparta začala aktivněji než v první třetině, ale pak převzaly iniciativu Pardubice, které měly hlavně v přesilovce tolik šancí jako ve zbytku zápasu dohromady. Když se sparťané ubránili, převzali iniciativu, ale závěr třetiny patřil domácím, na jejichž hole se však usadila nepřesnost a nervozita z toho, že dlouho nevstřelili gól. Sparta hraje zezadu, a tudíž není prostor na kombinace při hře pět na pět.
38:57
Pardubice zvýšily tlak, několikrát Břízu počastovaly tvrdými pokusy. Mikeska byl vyloučen za faul loktem.
37:25
Série menších šancí: nejdřív Broš nahrával křížem Kratěnovi, ale ten to měl moc z úhlu a Svoboda se stačil přesunout, potom z protiútoku měl šanci Dopita, střílel z mezikruží, brankáře Břízu neprostřelil.
36:24
V utkání se přitvrdilo, přibývá nervozita. Kudrna naremploval Hanzlíka do branky, Razingar se střetl s Řezníčkem.
34:54
Sparta je v prostřední fázi zápasu aktivnější, Marek se proháčkoval mezi dvěma obránci a vystřelil vedle levé tyče. Poté střílel zpoza levého kruhu Srdínko - bez úspěchu.