Pardubický Lukáš Nahodil padá po střetu se soupeřem.

Pardubický Lukáš Nahodil padá po střetu se soupeřem. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Snový obrat, neviditelné Pardubice nakopl až Nahodilův „haluz“ gól

• 2
Ze stavu 0:3 na konečných 4:3 po samostatných nájezdech dokázali otočit hokejisté Pardubic nedělní vývoj extraligového utkání v Plzni.

Naštvaně práskl holí o mantinel, ovšem záhy se v něm emoce zcela obrátily. Útočník Dynama Lukáš Nahodil totiž rozšířil svoji sbírku „náhoďáků“ o další málo vídaný kus. Po jeho nezdařeném sólu upadl vracející se plzeňský forvard Lev tak nešikovně, že si vypadnutý stojící puk dovezl i s tělem za brankovou čáru.

Do té doby v útoku zcela neškodné Dynamo šťastná chvíle nastartovala k drtivé sedmiminutové pasáži, během které zcela smazalo zdánlivě nedostižnou ztrátu.

„Vypadalo to s námi beznadějně, ale Plzeň nahlodal náš první gól a pak už jsme byli lepší. Soupeř sice ještě měl další šance, ale kluci dokázali vyrovnat,“ popisoval dění kouč Dynama Pavel Rohlík.

Pro hosty přitom bylo zpočátku vše špatně. Indiánům vyrazili vzdorovat bez kapitána Rolinka a už po 11. minutách přišli i o obránce Čáslavu, který za zbytečný faul putoval do sprchy. Střeleckou převahu ovšem přetavila Plzeň jen v gól Svobody.

Ihned po přestávce ale stejný hráč vedení zvýšil, a když při vlastním oslabení Koreis přidal třetí gól, hledali fandové Dynama patrně dřívější spoj, který by je ze západu Čech přivezl zpět domů.

„Dva rychlé góly na začátku druhé třetiny nás hodně srazily,“ připustil Rohlík.

Nahodilova nečekaná gólová injekce probudila i zbytek týmu. Za 73 vteřin namazal Sklenička Tomáškovi, jenž pohotově snížil. Ve 39. minutě bylo po zdařilé teči Redenbacha srovnáno. Plzeň se dál hrnula do útoku, ale Kacetl všem pokusům odolal. Blýskl se i proti Indrákovi v prodloužení, kde také mohl rozhodnout Tomášek, ale trefil tyč. V nájezdech pak Kacetl vychytal jak Stacha, tak i Svobodu a zajistil Dynamu dva body.

„Morálně jsme si je zasloužili, protože už v prodloužení jsme byli lepší. Rozhodli jsme až v nájezdech. Děkuji klukům za to, že se nevzdali a zvládli utkání ubojovat,“ dodal kouč Rohlík.