Pardubický trenér Miloš Holaň dává pokyny svým svěřencům. | foto: Luboš Vácha

Naše útočná fáze je žalostná, přiznal pardubický kouč Holaň

• 1
Po rozpačitém výkonu hokejisté Pardubic podlehli Spartě 1:4. Za první dvě třetiny vyslali na sparťanskou branku dohromady pouhých a v první řadě ne moc nebezpečných sedmnáct střel oproti soupeřovým šestatřiceti.

Pardubičtí hokejisté v neděli neměli od začátku na ledě pražské Sparty šanci na úspěch. Prohráli 1:4.

Vůbec nejhorší byla hned první dvacetiminutovka, kterou Pardubice prohrály na střely 3:19 a jen se štěstím po ní prohrávaly 0:2.

„Věděli jsme, že budeme v tom zápase od začátku pod velikým tlakem, ale vůbec jsme to nezvládli. Sparta nás jasně přestřílela a jen díky Ondrovi Kacetlovi (brankář Dynama) byl ten výsledek pro nás ještě příznivý,“ řekl po utkání na tiskové konferenci trenér Dynama Miloš Holaň.

Závar před pardubickou brankou, který způsobil dotírající sparťan Lukáš Pech. Puk se chystá přikrýt Ondřej Kacetl

Sparta za výhrou vykročila hned v sedmé minutě, když se již tradičně proti svému bývalému týmu prosadil Jan Buchtele.

A za dalších deset minut bylo v táboře Pražanů ještě veseleji. To zase početní výhodu čtyř proti třem využil přesně mířenou ranou obránce Košťálek.

Dynamo vůbec nekladlo odpor, vpředu bylo bezzubé a to nemohlo skončit jinak než třetí brankou domácích. Pět minut po první přestávce na 3:0 zvyšoval další bek Piskáček. Tak skončila druhá třetina.

Do té třetí nastoupily Pardubice s výrazně lepším výkonem a větším odhodláním. Na Machovského vyslaly skoro tolik střel co za prvních čtyřicet minut, a dokonce se i jednou prosadily.

Určitou naději Východočechům vystřelil ve 46. minutě Rostislav Marosz, když parádně trefil malou mezírku mezi břevnem a Machovského levým ramenem.

„Náš výkon se postupně začal zlepšovat, ale nemáme potřebný efekt. Když už jsme se dostali alespoň trochu na dostřel, tak nás zase potopila individuální chyba,“ litoval Holaň.

Osm minut před koncem základní hrací doby totiž po Trončinského zaváhání pláchl Jiří Černoch a Kacetl s jeho zakončením nemohl nic udělat.

Sparta tak v sezoně přidala již třetí výhru a potvrdila, že doma se jí nejen proti východočeským celkům daří.

„Sparta dneska vyhrála zaslouženě. My byli slabší a nemůžeme myslet na to, že když dáme jen jeden gól, tak vyhrajeme,“ uznal Miloš Holaň.

Dynamo naopak zapsalo již třetí porážku a s jedním vítězstvím má na kontě pouze tři body. Za poslední víkend navíc obdrželo deset branek, když ještě v pátek podlehlo doma Litvínovu 2:6.

„To je opravdu strašně moc. Obzvlášť pak když skoro žádné nedáváme...,“ uvědomoval si jediný nedělní střelec Pardubic Rostislav Marosz. V příštím kole na něj a jeho spoluhráče čeká další těžký soupeř. Do Pardubic přijede úřadující mistr Kometa Brno. Utkání se odehraje 29. září od 15 hodin.

„Musíme mít pořád hlavy nahoře, ale konečně začít fakt hodně hrabat. Víme, kde nás už od přípravy tlačí bota. Potřebujeme vylepšit hlavně útočnou fázi, ta je žalostná,“ řekl dále Miloš Holaň.