Znojmo - Pardubice

Znojmo - Pardubice - Znojemský Mikulík (v červeném) se prodírá pardubickou obranou. | foto: Radek Miča, MF DNES

Pardubice dostaly ve Znojmě pět gólů

• 3
Praha - Dalšími zápasy pokračovala v úterý příprava českých hokejových extraligových týmu před novou sezonou. Obhájci titulu z Pardubic dostali pět gólů ve Znojmě, Plzeň doma inkasovala od Sparty šest gólů. Do Zlína zavítal ruský Voskresensk, jenž uhrál remízu 2:2. Slavia na ledě nováčka z Českých Budějovic podlehla 1:2.

Zlín - Voskresensk 2:2 (0:0, 1:2, 1:0)

O branky českého vicemistra se v přesilových hrách postarali útočníci Jiří Piluša a Martin Jenáček. Proti ruskému celku, který od léta vede český kouč Miloš Říha a v němž působí gólman Salfický s obránci Píšou a Hejdou, nenastoupili za domácí Balaštík, Melenovský a Kovář.

V úvodní části hosté nedokázali využít dvojnásobnou přesilovku, ale ve druhé třetině už stejnou možnost zúročili zásluhou Semina, který se v polovině utkání trefil od modré čáry.

Zlínský tým pak také dokázal potrestat faul protivníka a díky Pilušovi srovnal krok. Ovšem po chybě obránce Malinského snadno poslal Voskresensk znovu do vedení Leščov. V 58. minutě však využil Jenáček přesilovku pěti proti třem a uzavřel skóre zápasu.

"Byl jsem mile překvapen hrou. Po enormní zátěži hráčům nescházel pohyb a tím jsme se vyrovnali ruskému týmu. Myslím si, že na úvod přípravy jsme zahráli velmi slušně," zhodnotil zlínský trenér Ernest Bokroš.

Jeho svěřence čeká v tomto týdnu turnaj ve Zvolenu, kde se od čtvrtka utkají s domácím mužstvem, Minskem a Nitrou.

Branky: 34. Piluša, 58. Jenáček - 30. Semin, 39. Leščov. Rozhodčí: Husička. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. Diváci: 1500.

České Budějovice - Slavia 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Po dvou porážkách se českobudějovičtí hokejisté dočkali v sérii přípravných zápasů
prvního vítězství. V dnešní domácí premiéře nováček extraligy porazil Slavii 2:1, přestože nastoupil bez tří hráčů základní sestavy i bez zraněného brankáře Romana Turka.

Jeho náhradník Jan Chábera však výrazně k výhře přispěl, když zlikvidoval dvě vyložené šance hostujícího kapitána Supa a nestačil pouze na sólový nájezd Divíška čtyři minuty před sirénou.

V té době už České Budějovice vedly 2:0 zásluhou gólů Veselého a Hřebejka. Pražané zkusili ještě power play, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Branky: 10. Veselý, 38. Hřebejk - 56. Divíšek. Rozhodčí: Dvořák - Havlín, Kureš. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 700.

Plzeň - Sparta 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)

Hráči Sparty zaznamenali v přípravném zápase další vysoké vítězství. Po vydařených zápasech s Českými Budějovicemi a Kladnem rozstříleli Plzeň na jejím ledě 6:1.

Pro domácí byl dnešní test prvním před extraligou, v němž se jim staly osudnými čtyři rychlé branky ve druhé třetině.

V plzeňském dresu se objevili tři staronoví hráči - brankář Málek a útočníci Josef Straka s Havelkou - i pět nových akvizic, především mistr světa z roku 2000 obránce Štěpánek a bývalý jihlavský útočník Aleš Padělek. Ten připravil sparťanského brankáře Břízu o čisté konto.

V domácím útoku naopak nenastoupil David Moravec, kterého trápí vyhřezlá ploténka a Západočechům bude chybět minimálně dva měsíce. Jeho zranění zad je velice specifické a možná bude nutná i operace.

Jeden ze šesti gólů Sparty vstřelil dvacetiletý Martin Růžička, který si tak drží průměr jedné vstřelené branky na utkání.
Výsledek:

Branky: 40. A. Padělek - 3. Vykoukal, 24. Štrba, 31. M. Růžička, 34. Hlavačka, 40. Dragoun, 45. Kratěna. Rozhodčí: Šindler - Pešek, Dongres. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2.

Znojmo - Pardubice 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Hokejoví mistři z Pardubic zahájili přípravné zápasy před extraligovým startem pětibrankovým debaklem na znojemském ledě.

Utkání rozhodli domácí Orli už v první třetině, po níž díky brankám Heše, Dopity a Berouna vedli již 3:0. Po vyrovnaném průběhu druhé části přidal v závěrečné dvacetiminutovce další dvě branky Ludvík.

Branky: 42. a 57. Ludvík, 13. Heš, 14. Dopita, 15. Beroun. Rozhodčí: Palášek - Reich, Skopal. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:0. Diváci: 1957.

Karlovy Vary - Kladno 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Nováček v karlovarské sestavě obránce Libor Ustrnul se uvedl v týmu Západočechů vítěznou brankou v úvodním přípravném zápase s extraligovým konkurentem Kladnem.

Juniorský mistr světa z roku 2001, který strávil posledních sedm let v zámoří a je v Karlových Varech na testech, rozhodl osm minut před koncem o výhře domácích hokejistů 2:1.

Přestože karlovarský tým strávil na ledě zatím jen týden, od začátku předváděl pěkné kombinace. Góly však začaly padat až ve druhé třetině, která přinesla i šarvátku a řadu vyloučení.

Ve 34. minutě se v rohu kladenské obranné třetiny strhla mela, do níž se zapojil i hostující brankář Orct, a rozhodčí Zubzanda vykázal na trestnou lavici po třech hráčích na každé straně.

O tři minuty později se Kladno ujalo vedení po Kallově pokusu, ještě do přestávky pak nadvakrát překonal Orcta ze sólové akce Andrej Nedorost. O smlouvu v karlovarském týmu si však řekl vítěznou trefou Ustrnul, který při přesilovce mířil přesně od modré čáry.

Branky: 39. A. Nedorost, 52. Ustrnul - 37. Kalla. Rozhodčí: Zubzanda. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:0. Diváci: 600.

Poprad - Vítkovice 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Prohrou 2:3 v Popradu zahájili vítkovičtí hokejisté sérii přípravných zápasů před extraligou. První přátelský duel svého soustředění na Slovensku hosté nezvládli střelecky. Soupeř, kterého trénuje bývalý vítkovický kouč Ladislav Svozil, byl naopak produktivnější a v dramatickém závěru ubránil těsnou výhru.

Branky: Zavacký, Šoltis, P. Segľa - Burger, R. Procházka.

Liptovský Mikuláš - Třinec 2:6 (0:1, 2:4, 0:1)

Hokejisté Třince vyhráli první ze tří přípravných zápasů svého slovenského soustředění 6:2 v Liptovském Mikuláši. Oceláři nasadili k rozhodujícímu gólovému trháku ve druhém dějství, v němž konto českého gólmana Faltera v domácí brance zatížili hned čtyřikrát.

Branky: 21. Kopecký, 28. Rúfus - 14. Polanský, 22. Petrakov, 26. Martynek, 28. Huna, 40. Výtisk, 57. Tesařík.

Košice - Vsetín 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Hráči Vsetína vyšli naprázdno i ve druhém přípravném utkání na novou extraligovou
sezonu. Po čtvrteční prohře s ruským Voskresenskem utrpěli Valaši další výraznou porážku na východě Slovenska, kde podlehli Košicím 0:5.

Branky: Vantroba 2, Sabol, Bartoš, Bombic.