Karlovy Vary -  Pardubice , domácí Martin Zaťovič (vpravo) a brankář Martin Růžička z Pardubic.

Karlovy Vary - Pardubice , domácí Martin Zaťovič (vpravo) a brankář Martin Růžička z Pardubic. | foto: ČTK

Pardubice bez Haška padly v Karlových Varech. Ovšem až v nájezdech

• 7
Mistr zastavil rozjetý pardubický rychlík. Hokejisté z východu Čech uhráli v Karlových Varech bod, ale po nájezdech slavili domácí. Pardubicím chyběl v dohrávce 16. kola extraligy zraněný Dominik Hašek, jeho náhradník Martin Růžička chytal velmi solidně. V penaltovém závěru už ovšem nestačil na Košťála ani na Kristka.

Karlovy Vary - Pardubice 3:2 po s. n.

Zápas jsme sledovali v podrobné reportáži

Úřadující mistr se díky výhře v nájezdech posunul z předposledního na 11. místo o skóre před Liberec. Východočeši jsou třetí o čtyři body za vedoucím Třincem, mají však ještě další zápas k dobru.

Karlovarští postrádali vedle dlouhodobě zraněných obránců Muchy, Dobroně a forvarda Skladaného nově také útočníka Pletku. Do jejich branky se postavil opět Sáblík a do českého národního týmu na listopadový turnaj Karjala povolaný Mensator zůstal opět jen na lavičce. Pardubice postrádaly vedle v neděli zraněného gólmana Haška také beka Píšu.

Poprvé se v utkání radovali hosté. Pivko se v 16. minutě z otočky trefil přesně pod horní tyčku.

Druhá třetina ale patřila domácím. Ti hned po 29 vteřinách od úvodního buly šťastně vyrovnali, když Skuhravého přihrávku srazil za Růžičkova záda Jillson. Kapitán domácích, který má na kontě jinak deset asistencí, si připsal teprve druhou trefu v sezoně.

Ve 27. minutě sice domácí inkasovali, když z pravého kruhu pro vhazování prostřelil Sáblíka mezi betony Starý. Vyrovnání se svěřenci trenéra Palečka dočkali ve 36. minutě. Po obléhání Růžičkovy branky úspěšně dorážel Kuběna, který při svém teprve pátém startu v sezoně vstřelil první gól.

Zápas dospěl do prodloužení, v němž nejdříve Sáblíka prověřil Koukal, ale jinak hrály oba celky pozorně v defenzivě. V nájezdech nejdříve sudí uznali pokus Košťála až po poradě s videorozhodčím, za domácí se trefil i Hluchý. Na druhé straně uspěl jen kapitán Koukal.

Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): "Náš dnešní výkon byl s výjimkou toho proti Plzni asi nejlepší v sezoně. Od toho bychom se měli odpíchnout a předvádět to v domácích zápasech. Pardubice hrály výborně, dnešní hokej byl hodně kvalitní. Po třech bodech jsme sahali my i Pardubice, nájezdy jsme pak rozhodli v náš prospěch a jsme rádi, že jsme získali dva body."

Jan Votruba (Pardubice): "Bylo to kvalitní utkání, určitě se muselo divákům líbit. Hrál se dost otevřený hokej, bylo dost šancí na obou stranách. Ve třetí třetině jsme byli docela aktivní a troufám si říci, že jsme sahali po třech bodech, ale malinko nám chyběl důraz před bránou. Některé puky tam opravdu poskakovaly a my jsme je tam nedokázali protlačit. I tak jsme rádi, že si odvážíme bod, jsme s ním spokojení."

Branky a nahrávky: 21. Skuhravý (Kumstát, Košťál), 36. Kuběna (Melenovský, Zaťovič), rozhodující sam. nájezd Hluchý - 16. Pivko (P. Sýkora, Špirko), 27. Starý (Špirko, Kočí). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 4:5, navíc Kolář I (Pardubice) 10 min. Diváci: 4578. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 - 0:0.

Karlovy Vary: Sáblík - Němec, Čutta, Prošek, Hájek, Tribuncovs, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Hluchý - Zucker, Pech, Dej - Kuběna, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.

Pardubice: M. Růžička - Jillson, Kočí, Nakládal, Havíř, M. Drtina, Kolář II, M. Šeda - P. Sýkora, Špirko, Pivko - Zohorna, Koukal, Starý - Cetkovský, Genoway, Somík - Kolář I, Divíšek, Buchtele. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.