Jaromír Jágr z Kladna (vpravo) atakuje v barážovém utkání Jana Mandáta z Pardubic. | foto: ČTK

Kladno ještě v baráži neskórovalo, Budějovice slavily po nájezdech

• 157
Hokejisté Kladna ani ve druhém utkání baráže o Tipsport extraligu nevstřelili gól. Tentokrát podlehli doma Pardubicím 0:5 a jsou momentálně na posledním místě čtyřčlenné tabulky, kterou stoprocentní Dynamo naopak vede. České Budějovice po úvodní prohře zabraly a Chomutov přetlačily 5:4 po samostatných nájezdech.

Kladno - Pardubice 0:5

Na kladenském zimním stadionu začaly padat góly až ve druhé třetině, do té doby vynikly příležitosti domácího Hořavy, který netrefil odkrytou branku, či pardubického Hovorky, jenž orazítkoval tyč. Rytířům se příliš nevydařily úvodní dvě přesilovky, naštěstí pro ně nebyly početní výhody ani silnou stránkou soupeře.

To platilo až do 28. minuty, kdy v pořadí třetí pardubickou přesilovku využil z kombinace zakončující Hovorka. Minutu po něm zdvojnásobil radost Východočechů proměněným brejkem Machala, což přinutilo Kladno k ještě většímu ofenzivnímu úsilí.

Jenže čekání Rytířů na první gól v baráži stále nebralo konce. Kladno místo toho inkasovalo před druhou pauzou potřetí a kladenský zmar rostl.

Pardubický gólman Kacetl se nejvíce zapotil ve třetí periodě, kdy zlikvidoval Redlichův únik v oslabení, při střele Melky jej zase podržela dobře postavená branková konstrukce.

Puky tak ze své sítě nadále lovil domácí Cikánek, po pátém zásahu soupeře hrající majitel Kladna Jaromír Jágr jen zklamaně klopil zrak na střídačce. Jeho tým vyšel znovu brankově naprázdno a je na chvostu barážové tabulky.

David Čermák (Kladno): „Druhý zápas po sobě jsme nedali gól a takhle nemůžeme uspět. Na začátku jsme nějaké šance měli a neproměnili jsme je. Jak Pardubice využily první přesilovku a daly na 2:0, tak už to byla spíš taková křeč. Soupeř si to dobře pohlídal dozadu a byl už pak lepší.“

Ladislav Lubina (Pardubice): „Důležité bylo, že jsme přečkali úvodní nápor domácích. Zvládli jsme dobře takticky první třetinu, drželi jsme se plánu, jak utkání chceme vést. Vstup do baráže je důležitý, ale jsou za námi jen dva zápasy a před námi dalších deset. Nemá cenu z toho dělat žádné velké závěry, musíme pracovat pořád stejně dál.“

Č. Budějovice - Chomutov 5:4N

Třikrát šly Budějovice ve vedení, třikrát se Chomutovu povedlo ztrátu smazat. Jihočechům se náramně povedl vstup do utkání, v 6. minutě vedli už 2:0 po trefách Karabáčka a Čermáka. Netrvalo však dlouho a první vyloučení domácích využil ke snížení Stránský a záhy bylo vyrovnáno po gólu Klhůfka.

Gól do šatny Pirátů sice dostal před první pauzou znovu do pohody Budějovice, chomutovský extraligista však zkraje prostřední části znovu odpověděl šťastným gólem Koblasy. Neprůstřelnost hostujícího gólmana Peterse z předchozího utkání byla dávno pryč, kanadský brankář ale i tentokrát dovedl podržet, například semaforem proti střele Čermáka.

Krátký už byl však na střelu Jakuba Doktora, ani po jeho zásahu však neměla českobudějovická radost dlouhého trvání - Huml se trefil přesně mezi Kváčovy betony a srovnal na 4:4.

Opatrnější třetí dějství branku nepřineslo a tak se šlo do prodloužení, kde vynikl zejména spolehlivý Kváča. Ani dodatečných pět minut hry gól nepřineslo, skóre se dlouho nepohnulo ani v nájezdech, v nichž se na prvního úspěšného střelce čekalo až do šesté série.

V ní dokázal na trefu hostujícího Koblasy odpovědět Doležal a tentýž českobudějovický exekutor proměnil i svůj následující pokus, který byl zároveň vítězným. Díky dvěma bodům patří Motoru třetí příčka barážové tabulky.

Václav Prospal (České Budějovice): „Měli jsme výborný vstup. Podařilo se nám odskočit, ale soupeř potrestal naše chyby a vrátil se do zápasu. Musíme ještě vyladit detaily, které rozhodují zápasy na vyšší úrovni. Třetí třetina neměla tempo, mnohem víc šťávy to mělo v prodloužení. Jsme rádi za extra bod navíc.“

Vladimír Růžička st. (Chomutov): „Začátek byl z naší strany špatný, Budějovice nás přehrávaly. Bylo dobré, že se nám podařilo srovnat do konce první třetiny. Druhá část byla vyrovnanější, třetí jsme se snažili rozkouskovat kratšími střídáními, protože jsme nevěděli, jak jsou na tom kluci se silami. Naštěstí to zvládli. Mrzí nás, že jsme nevyhráli na nájezdy, máme na to hráče.“