KLIČKA, STAHOVAČKA. Liberecký útočník Michal Bulíř střílí Olomouci pátou

KLIČKA, STAHOVAČKA. Liberecký útočník Michal Bulíř střílí Olomouci pátou branku. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Katastrofální výkon, zlobil se po prohře v Liberci olomoucký kouč

• 0
Třemi bleskovými góly v prvních sedmi minutách hokejisté Liberce doma pohřbili naděje Olomouce v utkání 7. kola baráže o extraligu. Dva z nich vstřelil slovenský útočník Tomáš Bulík. Bílí Tygři nakonec Hanáky deklasovali 6:0.

Kohoutům jako by docházel dech. Prohráli počtvrté za sebou a na postupové druhé místo už ztrácejí sedm bodů.

"Liberec byl ve všem lepší. Nám bohužel nezahráli ti nejzkušenější hráči. Není možné, aby hokejisté kolem dvaceti let hráli o třídu líp než oni," zlobil se na své svěřence olomoucký kouč Jan Tomajko.

Liberec se poprvé trefil už v čase 1:14, kdy Bulík překvapivým švihem od pravého mantinelu vstřelil svou první branku. Po Nedvědově zásahu v páté minutě se z olomoucké branky poroučel Halász, kterého vystřídal Kašík.

"Ty tři rychlé góly nás uklidnily, přispěly k nim i dvě využité přesilovky. Pak už jsme Olomouc k ničemu nepustili," pochvaloval si asistent libereckého trenéra Milan Černý.

Po vyhrané první třetině 3:0 a převaze Liberce nikdo nepochyboval, jak utkání dopadne, a Bílí Tygři téměř plnou halu nezklamali. V posledních zápasech jim navíc jdou přesilovky, v neděli využili tři. "Konečně jsme měli dobrý začátek, pak už jsme mohli hrát pro diváky. Věřím, že už to dotáhneme k záchraně," řekl autor dvou branek Tomáš Bulík.

Dvojnásobný světový šampion na střídačce Mory Tomajko neměl pro výkon týmu, který se dosud v baráži prezentoval sympatickou bojovnou hrou, pochopení. "Odehráli jsme velice špatné utkání, podali jsme až katastrofální výkon. S takovým soupeřem, jakým je Liberec, nemůžeme hrát bez nasazení a bez pohybu. Domácí byli lepší ve všech směrech a zápas prakticky rozhodli v první třetině. Čtvrtý gól byl pro nás již takový hřebíček do rakve. Mrzí mě výkon některých zkušených hráčů," povzdechl si Tomajko.

Výhra nad Olomoucí potvrdila rostoucí formu Bílých Tygrů v baráži. Liberečtí sice dva z úvodních tří zápasů prohráli, poté však nastartovali sérii čtyř vítězství v řadě. V tabulce mají nyní 15 bodů, druhý Chomutov ztrácí dva, třetí Boleslav sedm. Do konce však zbývá ještě pět utkání a také Olomouc se pokusí ještě vzkřísit extraligovou naději. Zítra přivítá Mladou Boleslav.