Jan Knotek z Olomouce (vlevo) v souboji u mantinelu s litvínovským Michalem Trávníčkem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

První gól nám rozvázal ruce, pochvaloval si olomoucký Knotek

• 0
Na první gól nahrával, druhý a nakonec vítězný, proti Litvínovu Jan Knotek sám vstřelil. Centr prvního útoku měl spolu s brankářem Konrádem klíčový podíl na tom, že olomoučtí hokejisté na severu Čech ukončili svou sérii pěti proher. „Už to trvalo docela dlouho, takže je to úleva. Tentokrát jsme si za tím šli a byli jsme odměněni,“ oddechl si 31letý Knotek (v sezoně 8+9).

Co vás nastartovalo, že jste dokázali zlomit neúspěšnou sérii?
Možná jsme si dali do nového roku předsevzetí, že začneme vítězstvím. Ale nehráli jsme špatná utkání ani předtím. Tentokrát se to konečně otočilo.

Říkali jste si, že je důležité se rychle nakopnout, abyste ve vyrovnané tabulce neztráceli pozice?
My jsme tabulku vůbec neřešili, ale řešili jsme sérii proher. Nikdo nechce prohrávat, ať je v tabulce kdekoliv. Spíše jsme se zabývali tou sérií, že je moc dlouhá. Chtěli jsme s tím už něco udělat.

To se vám povedlo i díky vašemu gólu v oslabení, který byl nakonec vítězný. Jak se zrodil?
Obránce udělal takovou chybu, trefil mi hokejku, kterou jsem tam vyčuraně nechal. Pak jsem se snažil jen šlapat, co to jde, a dal jsem to brankáři mezi betony.

Kde byly další klíčové okamžiky – ubráněné oslabení tři na pět nebo gól Lukáše Nahodila na 3:0?
Hlavně to oslabení, hořelo to fest, a kdyby nám tam něco spadlo, tak bychom se možná klepali ještě víc. Lukáš nás pak trošku uklidnil, bohužel jen na chvíli, ale ukopali jsme to. Povedla se nám druhá třetina, ve které jsme odskočili o dva góly, dá se říct, že i rozhodla. Třetí třetinu jsme si řekli, že hlavně nezačít jen bránit, a také hrát u nich v pásmu.

Šlo vidět, jak moc vám pomůže první gól, po kterém umíte vlastní třetinu dobře zavřít.
No, zavřít, to už bývávalo. Ne, snažíme se hrát aktivně, a když máte za sebou sérii proher a dáte první gól, trochu se vám ruce rozvážou a víc si věříte.

Víte, že jste vyhráli poprvé od doby, kdy se váš nejlepší střelec Zbyněk Irgl zranil v Chomutově?
No konečně! Konečně jsme ukázali, že to umíme i bez něj. Doufám, že se udržíme té práce, která nám přinesla body, a budeme pokračovat dál.

To se uvidí už v neděli (17.00), kdy máte doma Spartu. Velký soupeř, který však nemá formu.
Doufám, že budeme pokračovat v nasazení, v týmovém pojetí a díky tomu zvládneme i Spartu.