Marek Laš z Olomouce pálí na chomutovského gólmana Jana Strmeně.

Marek Laš z Olomouce pálí na chomutovského gólmana Jana Strmeně. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Olomoučtí hokejisté třikrát vedli, ale Bednář vždy přispěchal s reakcí

• 0
Hokejová Olomouc nezastavila tříbodového Jaroslava Bednáře a v 10. extraligovém kole prohrála s Hradcem Králové 3:4 po prodloužení.

Je to paradoxní. Trenéři olomouckým hokejistům na startu extraligy vyčítali časté a zbytečné fauly. Tak si v pátečním duelu proti Hradci Králové dávali bacha.

Už se zdálo, že za celý zápas nebudou ani jednou vyloučení a udrží cenné vedení 3:2. Jenže tři minuty před koncem třetí třetiny se naivně nechal vyloučit útočník Marek Laš, který chvíli předtím poslal Moru potřetí do vedení, a Gregorc bombou od modré srovnal.

V prodloužení pak přišel druhý - opět hloupý - faul domácích. Znovu ho měl na svědomí člen elitní formace, tentokrát nejlepší střelec soutěže Jan Knotek. Ve druhém případě trestal dělovkou Šimánek.

Kohouti prohráli 3:4 a kouč Jan Tomajko zase nemohl mančaft chválit za disciplinovanost. „Protože naše nedisciplinovanost rozhodla. Hradec má výborné přesilovky,“ povzdechl si. „Ano, faulů nebylo moc, ale v koncovce si na to musíme dát pozor,“ vyčítal.

Smutný olomoucký obránce Jiří Ondrušek doplnil: „Hradec ukázal svou sílu. Když má přesilovku, tak trestá. Nám se celý zápas dařilo vyhnout se tomu, bohužel v závěru jsme to nezvládli. Oslabení jsme sehráli špatně.“

Paradoxní bylo i to, že rozhodující gól Hradce padl ve chvíli, kdy na ledě chyběl jeho nejlepší hráč - velezkušený kanonýr Jaroslav Bednář. Nebýt jeho, hosté místy působili až bezradně.

Olomouc třikrát vedla. Po trefách bojovníka Strapáče z první třetiny, zadáka Jaroměřského ze druhé a nešťastníka Laše ze třetí. Třikrát vedla maximálně necelé čtyři minuty. Pokaždé s odpovědí přispěchal pan Hokejista; Bednář jeden gól dal, dva perfektně nachystal. „Je to rozdílový hráč a potvrdil to,“ ocenil jej i Tomajko.

Svou zkušenost z ledu přidal také Ondrušek. Neodehrál zlý part, připsal si dvě asistence, ale jednou mu Bednář pláchl. Připomínal při tom tank na bruslích, co si posadil na kanon turistu Ondruška.

„Už jsem byl na ledě dlouho. Chtěl jsem střídat, tak jsem se stáhl k ose, on dostal trošku prostoru. Ani nevím, jak to dotlačil. Myslel jsem, že jsem ho zablokoval, ale nějak to tam dojelo,“ litoval Ondrušek. „Hradec je silný. Nebude rozdávat moc bodů, ale víme, že jsme měli na tři body. Góly, kterými pokaždé srovnali, byly po našich chybách.“

Tomajko před nedělní bitvou ve Zlíně tým povzbudil: „První třetina byla skvělá. Škoda, že jsme nebyli produktivnější. I bod je dobrý, Hradec je výborný soupeř. Měli jsme víc ze hry, ale tak to někdy bývá.“