Chomutovský útočník Michael Frolík (vpravo) sleduje třineckého Erika Hrňu.

Chomutovský útočník Michael Frolík (vpravo) sleduje třineckého Erika Hrňu. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Frolík se strašně těžko hlídá, povzdechl si litvínovský Martynek

• 19
Hattrick! Vedení hokejového Litvínova si možná drbe hlavu, že si rozmyslelo angažování šikovného útočníka Michaela Frolíka z Chicaga. Na litvínovském ledě slavil hostující Chomutov výhru 4:3 v prodloužení. Díky Frolíkovu hattricku. "Michael je šikovný hráč, strašně těžko se hlídá," uvedl litvínovský útočník Rostislav Martynek.

"Když se do šance dostane, promění ji. Já měl čtyři, ale jen jeden gól. Moje zahozené příležitosti, to je stejná chyba, jako když se udělá v obraně. Beru to na sebe."

Vyprodaná hala, třeskutá atmosféra, hokej, který měl říz jako v play-off. Nevšední zápas včera uzavřel první čtvrtinu extraligy.

V kotlích to vřelo, už na startu derby si vyměnily přes transparenty vzkazy. Na každýho piráta čeká voprátka, zněl ten drsný litvínovský, k tomu fanoušci "chemiků" zvedli nad hlavy hřbitovní kříže. Za špínu se platí, odvětili vlajkonoši Chomutova na kresbě pirátské lodi, plující v moři zaneřáděném barely s chemikáliemi.

Gólparáda se spustila od 2. třetiny. Chomutovský Frolík (za Litvínov hraje jeho starší bratr) tečí využil přesilovku - 0:1. Verva do tří minut srovnala, Lukeš vymetl šibenici - 1:1. Domácí Martynek se po přihrávce zpoza branky prosadil zblízka - 2:1. Odpověď za 38 vteřin stále při hře čtyři na čtyři, Frolík dorovnal švihem z mezikruží - 2:2.

Drama vrcholilo ve 3. periodě. Nejdřív Frolík vyjel od mantinelu k brance, vyhnul se ležícímu obránci a zavěsil. Hattrick - 2:3! Jenže domácí tři minuty před sirénou manko smazali poté, co Baláž dostal přihrávku zpoza branky - 3:3.

Michael Frolík poprvé v chomutovském dresu

Trestné střílení vzápětí promarnil hostující Zálešák, ale stejně pak udeřili Piráti, byť v prodloužení. Mrázkův pokus od modré se došoural za Fraňkova záda.

"Proti takové střele musíme jít, jinak pomáhat brankářům," stěžoval si litvínovský trenér Vladimír Jeřábek. "Chomutov asi chtěl vítězství víc. Přišlo mi, že po vyrovnání a chyceném trestném střílení se naši hráči uspokojili. Jako by si řekli, že to nějak dopadne."

Mikuláš Antonik, asistent vítězů, tvrdil: "Závěr byl divoký, mohli jsme mít tři body, ale ani jeden při náporu Litvínova v přesilovce. Rozhodlo rychlé vyrovnání na 2:2. Bylo to derby, jak má být!"