Jaroslav Hübl, brankář Pardubic

Jaroslav Hübl, brankář Pardubic | foto: ČTK

Pardubický kolaps proti Zlínu? Není co hodnotit, smutnil asistent

• 15
Nejmenší fanoušci zlínských hokejistů už patrně tahali kapesníky, aby si utřeli slzy. Když totiž pardubický Ján Sýkora počtvrté rozsvítil světlo za domácí brankou, byl na ukazateli čas 57:15 a stav 4:2 pro Dynamo. Že to už nejde prohrát? Omyl.

Loni v listopadu byla situace stejná, jen z pohledu Zlína, který o prakticky jisté tři body přišel během poslední půlminuty. V neděli to byla žlutomodrá parta, která ukázala, že z klinické smrti se lze probrat a zvítězit. Lotyšský snajpr Bukarts v nájezdech uspěl hned dvakrát a zařídil Zlínu dva body. „Jsem v brutální euforii, jelikož jsem jenom člověk a v momentě, kdy jsme dostali na 2:4, tak jsem chtěl odejít stejně jako polovina zimáku,“ uvedl kouč domácího PSG Martin Hamerlík.

Smíšené pocity musel mít po utkání pardubický zadák Schaus, kterého trenéři poslali do druhé obranné dvojice. Tam jako by chtěl americký bek dokázat, že posun sestavou níže si nezaslouží. Nejprve dal úvodní gól Dynama a v poslední třetině ještě přihrál Čáslavovi na třetí zásah. Jenže v duelu vyfasoval i čtyři menší tresty. A hned při dvou z nich Zlín dostal puk za Hübla. Některé verdikty sudích však zjevně rozladily pardubickou lavičku.

„Není co hodnotit. Kromě mých nervů opravdu nic,“ uvedl asistent trenéra Holaně Otakar Janecký.

Dynamo se po 40 minut přitom dokázalo svým sokům vyrovnat jak důrazem, tak i v pohybu a četnosti střelby. Rány z holí Ševců sice byly nebezpečnější, avšak hosté měli mušku seřízenou lépe. Po druhé části také vedli, když se poprvé od půlky listopadu trefil Bárta, jenž dorazil puk po předchozím odvážném a pohledném sólu Nahodila.

V poslední třetině měl Zlín místy drtivý tlak (střely 24:7), ale ani produktivní útočníci Holík a Říčka se stavem nepohnuli. Vyrovnání tak obstarali jiní, jejichž příjmení nemohla vystihnout pocity na Stadionu Luďka Čajky lépe. Teče Veselého a Šťastného poslaly partii do prodloužení. V něm měl Zlín další přesilovku, avšak nápor Dynamo ustálo. Vítězným nájezdem pak svůj skvělý výkon (2+2) korunoval Bukarts.