Mladá Boleslav - Litvínov

Mladá Boleslav - Litvínov | foto: Radek Cihla, MAFRA

Nejdřív vedení 3:0. A pak přišel mladoboleslavský zkrat

• 2
Nejprve parádní mejdan a po něm ta nejhorší kocovina. Hokejisté Mladé Boleslavi vedli nad Litvínovem už v 11. minutě 3:0. Jenže zbytek utkání hrubě nezvládli. Prohráli ho 0:5. A celý zápas 3:5.

"Co můžu říct, hodnotí se mi to strašně špatně," vykládal potichu boleslavský kouč Vladimír Čermák. "Utkání, které jsme velice dobře rozehráli, jsme ztratili nedisciplinovaností hráčů." Přitom právě na disciplínu Boleslav v extralize sází.

Minimum gólů střílí, ale díky poctivé hře dozadu jich ještě méně dostává. Včera jako by snadno získaný náskok vynesl hráče kamsi do ofenzivní euforie. Chybovali při vlastní přesilovce, pouštěli soupeře k lehkým dorážkám v bezprostřední blízkosti brankoviště.

"Nám pomohlo, že jsme po třetím boleslavském gólu rychle snížili v oslabení," řekl litvínovský obránce Karel Pilař. "Pro soupeře byla taková branka rána a naše mužstvo naopak ožilo." Dobře, snížení na 3:1.

Ale pustit takhle skvěle rozehraný zápas? "Vlastními chybami jsme soupeře vrátili do hry, byla tam i zbytečná vyloučení," litoval boleslavský střelec Lukáš Pabiška.

Jeho tým v domácí hale prohrál letos teprve podruhé. Předtím vyloupila Metrostav Arenu pouze Plzeň. Litvínov to dokázal především díky plodným šesti minutám v prostřední třetině. Nastřílel tři góly, všechny podobné.

Nehlídaný hráč dostal šanci k dorážce po předchozím úspěšném zákroku brankáře Schwarze. "Zase se ukázala litvínovská škola. Máme šikovné útočníky, kteří chtějí dát za každých okolností gól," pochvaloval si Pilař.

Soupeři si v tabulce vyměnili místo. Boleslav klesla na osmou příčku a před reprezentační přestávkou ji čeká nedělní střetnutí v Českých Budějovicích.