Hokejisté Sparty slaví branku

Hokejisté Sparty slaví branku | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Sparta přejela Davos a ovládla hokejový turnaj v Hradci Králové

• 5
Hokejisté pražské Sparty vyhráli Mountfield Cup v Hradci Králové. Ve svém závěrečném vystoupení rozdrtili svěřenci německého trenéra Uweho Kruppa Davos 10:2 a se shodným počtem šesti bodů jej díky lepšímu vzájemnému zápasu předstihli. Domácí v posledním duelu porazili Pardubice 4:2 a skončili třetí.

Sparta potřebovala vyhrát v běžné hrací době a rozhodla už v první třetině, kterou ovládla 5:1. Díky gólům Petra Kumstáta v přesilové hře, Lukáše Luňáka, Tomáše Dvořáka a Tomáše Janduse vedli Pražané už 4:0. V 18. minutě sice snížil v početní výhodě Thierry Bader, ale vzápětí vrátil Spartě čtyřbrankový náskok Miroslav Forman.

V úvodu druhé části proměnil Davos další přesilovku díky Dariu Meyerovi, ale v 26. minutě to už bylo 7:2 pro Kruppův tým. Nejdříve skóroval Tomáš Pšenička a potom využil početní výhodu Jan Košťálek. V závěrečném dějství dovršili debakl Davosu Jiří Černoch, v další přesilovce Forman a Lukáš Pech.

Hradec Králové přišel v sobotu o šanci zopakovat turnajové prvenství z let 2016 a 2017, ale v prestižním derby s Pardubicemi před 4110 diváků v ČPP Aréně uspěl. V osmé minutě získal domácím vedení ve vlastním oslabení Lukáš Cingel a v polovině utkání v přesilovce pěti proti třem zvýšil Daniel Rákos.

Ve 33. minutě sice snížil pardubický obránce Daniil Miromanov, ale za minutu a půl vrátil Mountfieldu dvoubrankový náskok Maris Bičevskis. Naději Dynamu ještě vykřesal v 55. minutě v přesilové hře Antonín Dušek, ale 23 sekund před koncem zpečetil výsledek v power play do prázdné branky Rákos.

Hokejový Mountfield Cup

v Hradci Králové

HC Sparta Praha - HC Davos 10:2 (5:1, 2:1, 3:0)
Branky: 19. a 54. Forman, 6. Kumstát, 7. Luňák, 14. Tomáš Dvořák, 16. T. Jandus, 25. Pšenička, 26. Košťálek, 47. Černoch, 59. Pech - 18. Bader, 23. Meyer.

Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
30. a 60. Rákos, 8. Cingel, 35. Bičevskis - 33. Miromanov, 55. Dušek.

Konečné pořadí: 1. Sparta 3 zápasy/6 bodů (skóre 17:9), 2. Davos 3/6 (12:15), 3. Hradec Králové 3/5 (12:13), 4. Pardubice 3/1 (6:10).