Nespokojený trenér Českých Budějovic Václav Prospal. | foto: ČTK

Nevím, co bych řekl. Fakt ne, hněval se Prospal po další prohře Budějovic

• 19
Z kabiny hostů zněla oblíbená píseň Věry Špinarové Raketou na Mars. On zasmušile seděl na střídačce na své židli, kterou používá při zápasech kvůli nedávné operaci kolene. Po závěrečném hvizdu ani nešel za svým týmem do kabiny. „Nevím, co bych řekl,“ zoufale pokrčil rameny českobudějovický trenér Václav Prospal po další hořké porážce.

S brněnskou Kometou jeho celek padl v úterý na domácím ledě 2:4 a soupeři k triumfu opět výrazně pomohl.

Řádila hostující první pětka, která využila dva zbytečné fauly Motoru, a nakonec rozhodující gól trefil Peter Mueller po fatální hrubce obránce Plášila, jenž poslal Kometu do přečíslení.

Hradecký Růžička vstřelil hattrick, Sparta je dál první, Třinec těsně za ní

„Fakt nevím, co k tomu říct. Že si neumíme nahrát? Že nepřejedeme modrou čáru s pukem? Že se neudržíme na kotouči v soupeřově útočném pásmu?“ ptal se po sezoně končící kouč extraligového nováčka.

V utkání se několikrát stalo, že hru v úvodu třetiny ovlivnily nezaschlé kaluže vody. „Nemůžeme se vymlouvat na led. Ten je stejný jako vždycky. Jestli to rolbař špatně stáhnul nebo tam bylo moc vody? To je pro všechny stejný,“ běsnil Prospal.

Momentka z utkání Kometa Brno - Motor České Budějovice.

Kometa přerušila třízápasovou sérii porážek i bez nemocného šéfa Libora Zábranského. „Utkání jsme odpracovali a tří bodů z venku si vážíme. Výborně zachytal brankář,“ chválil asistent trenéra Jiří Horáček a vyzdvihl výkon gólmana Karla Vejmelky.

Prospal s tím nesouhlasil. „Všechno viděl a neměl těžký zákrok,“ zlobil se hlavně na své spoluhráče. Vejmelka kryl 25 ze 27 domácích střel a nakonec vyhrál souboj s bývalým parťákem Markem Čiliakem. Ten Motor také několikrát podržel, ale nakonec to k bodům nevedlo.

„Hrají to na jednu lajnu, která v přesilovkách rozhodla. Na začátku třetí třetiny jsme stáhli hru na tři pětky, povedlo se nám vyrovnat, ale zase si nepohlídáme hráče a dostaneme laciný gól. Pak už to bylo těžké,“ přiznal budějovický útočník Daniel Voženílek.

České Budějovice zůstávají před závěrečnou čtvrtinou extraligy poslední, na dvanáctou Olomouc už ztrácejí 17 bodů. Kometa je devátá.