DOBRÁ PRÁCE! Boleslavský Steven Goertzen gratuluje Lukáši Pabiškovi k

DOBRÁ PRÁCE! Boleslavský Steven Goertzen gratuluje Lukáši Pabiškovi k vyrovnávací brance na 1:1. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

K velkému obratu pomohla i gesta dvougólového střelce Pabišky

• 3
Jen co dali hokejisté Mladé Boleslavi na začátku druhé třetiny gól na 1:2, celá formace si jela plácnout s gólmanem Hüblem. Mezi pěticí byl i střelec Lukáš Pabiška, který navíc rukama vybízel fanoušky k fandění.

"Pomocí takových gest lidé vidí, že my chceme vyhrát. Oni se nám pak odvděčí fanděním," vysvětloval Pabiška. "Potřebovali jsme dostat fanoušky na svou stranu."

Zvlášť po takové první třetině, kdy byl stadion zkoprnělý a ozýval se jen veselý chomutovský kotel. Souhlasíte?
Všichni byli najednou osprchovaní tím, co se děje. Už na střídačce jsme si k tomu něco říkali. Zbytečně jsme chodili na led s krvavýma očima, ale to nemá smysl. My musíme hrát hokej – důrazný a agresivní. Jedině to nám bude vyhrávat zápasy.

Podepsal se na vás v první třetině špatný konec nedělního zápasu?
To bych ani neřekl. Začátek byl hlavně o tom, že jsme šli do tří a Grof hned vymetl růžek. Dostali jsme gól, pak druhý a v kabině jsme se o přestávce seřvali.

A to vás nabudilo.
Určitě! Přece nejde nastoupit do zápasu a hned hrát dvojnásobné oslabení. Dělali jsme chyby, takže jsme si všechno vysvětlili. Řekli jsme, že od druhé třetiny tam půjde jiné mužstvo, a taky že tam šlo.

Potvrdilo se pak, že Chomutov dokážete přehrát?