Vsetín: Luboš Rob

Vsetín: Luboš Rob - Vsetínský Luboš Rob oslavuje gól do sítě Sparty. V zápase se trefil dvakrát. | foto: Jan Karásek, MF DNES

Mistry srazil třígólový úder Valachů

• 19
Vsetín - Páteční debakl na pardubickém ledě nezanechal na hokejistech Vsetína žádné negativní stopy. V předehrávce druhého kola extraligy porazili Valaši na domácím ledě mistrovskou spartu 4:1, když o svém nečekané jasném triumfu rozhodli v první polovině druhého dějství. Během devíti minut otočili z 0:1 na 3:1.

Do utkání vstoupili lépe hosté. Nejdříve přežili přesilovku Valachů a v páté minutě svou výhodu jednoho muže zužitkovali díky kombinaci Hlinka - Sivek. Vsetínští mohli srovnat chvíli před přestávkou, jenže Demel puk před odkrytou bránou minul.

Domácí se dočkali jedenadvacet vteřin po příchodu z kabin. Hrabal napřáhl a propálil klubko hráčů před Salfickým. Sparťané poté zcela vypadli z role a do třicáté minuty dvakrát inkasovali, pokaždé při vsetínské dvojnásobné přesilovce. Při Demelově gólu zahřívali trestnou lavici Hromas s Vykoukalem, při Robově trefě Benýšek a Ptáček.

Salfickému navíc ještě jednou pomohla při ráně Hrabala tyč. Nepohodu Pražanů poté umocnila více než minutová nevyužitá výhoda dvou mužů.

Byli to naopak Valaši, kteří v 37. minutě Robem potrestali už třetí Vykoukalův prohřešek proti pravidlům. Na přelomu druhého a třetího dějství Sparta pohrdla čtyřminutovou přesilovkou.

Korigovat skóre mohl až při plném počtu hráčů Netík, na Štefla si však nepřišel. Zbytek zápasu se už dohrával jen z povinnosti a za nadšeného skandování vsetínských diváků.

Hattrick mohl v závěru dokonat Rob, Salfického však při jeho střele zachránila tyč.

Hlasy trenérů po utkání:
Rostislav Vlach (Vsetín):
"Chtěli jsme odčinit včerejší debakl. Podali jsme perfektní výkon. Proti Pardubicím jsme hráli na čtyři pětky, abychom ušetřily síly na dnešní zápas, který jsme odehráli v solidním tempu."
Marian Jelínek (Sparta): "Zápas jsme hrubě nezvládli. Můžeme soupeři jen pogratulovat a fanouškům se omluvit za předvedený výkon. Prvních osm minut nebylo špatných, ale vedoucí gól nám paradoxně trochu uškodil. Pak jsme šli s výkonem dolů, hráči si možná mysleli, že Vsetín nebude kousat. Druhá třetina už byla jednoznačně v režii soupeře, který zaslouženě vyhrál."

Vsetín - Sparta 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
21. Hrabal (Stantien), 23. Demel (Hrabal), 30. Rob (Horák), 37. Rob (Dubec) - 5. Sivek (Hlinka). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 14:14, navíc Berzinš (Vsetín) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 3372.

Vsetín: Štefl - Kučný, Hrabal, Galvinš, Horák, Štach, Bolf - Demel, Stantien, Grill - Kraus, Berzinš, Škoda - Dubec, Sakrajda, Rob. Trenéři: Vlach, Kopřiva.
Sparta: Salfický - Ptáček, Černošek, Vykoukal, Hanzlík, Tabaček, Benýšek - Sivek, Hlinka, Hlaváč - Ton, Langhammer, Kratěna - Hromas, Netík, Podlešák - od 50. navíc Dragoun. Trenéři: Výborný, Jelínek.