Karel Plášil z Hradce (vlevo) a Michal Řepík ze Sparty.

Karel Plášil z Hradce (vlevo) a Michal Řepík ze Sparty. | foto: ČTK

Sparťan Řepík: Nezvládli jsme poslední minuty, musíme se poučit

• 10
Hokejová Sparta po jeho střele a následné Vránově teči vedla v páté minutě už 2:0, přesto nezlomila svůj brněnský „komplex“ a prohrála 2:3. Michal Řepík se nevymlouval. Přiznal, že pražský tým si nepohlídal závěr zápasu a chybami nabídl Kometě šance na obrat zápasu. Ta jimi nepohrdla a v úvodním čtvrtfinále extraligy potvrdila, že na svého rivala v play-off umí.

Zdálo se, že máte zápas pod kontrolou. Co se stalo v závěru třetí třetiny?
Deset minut do konce, tam jsme to nezvládli. Udělali jsme dvě chyby v rozehrávce a oni z toho dali dva góly. Je to těžké, ale musíme se z prohry do zítra oklepat a předvést lepší výkon.

Rozhodující gól jste inkasovali brzy po brance na 2:2. Byla to nekoncentrovanost?
Nemyslím si, že to byla nekoncentrovanost. Udělali jsme chybu v útočném pásmu, vystoupil bek (Martin Gernát), chtěl chytit puk rukou u mantinelu, prošlo mu to a za ním už nikdo nestál. Najednou jeli dva na jednoho a dali z toho gól. Bylo to smolné. Je to teprve první zápas, série nekončí. Musíme se poučit.

Do zápasu jste dobře vstoupili i díky dvěma brzkým vyloučením Komety. Hráli jste přesilovku pět na tři.
Rozhodčí to správně odpískali, dvakrát šel puk mimo hřiště, jednoznačné vyloučení. Přesilovka nám vyšla, dali jsme z ní gól. Ve druhé třetině jsme měli spoustu šancí, dali jsme dvě tyčky, nic nám tam nespadlo. Prohráli jsme, v kabině si k tomu něco řekneme a zítra musíme hrát lépe.

Nechyběl vám Richard Nedomlel při oslabeních?
Je to tvrdý bek. Myslím si, že střet (s Jozefem Kováčikem) byl nezaviněný. Nechtěl to udělat. Skákal z trestné lavice, zkoušel soupeře obskočit. Gólman brněnskému obránci dával údery holí o led najevo, že končí přesilovka. On couval a srazili se s Richardem. Ten byl bohužel vyloučen do konce zápasu. Uvidíme, jestli bude hrát zítra. Jinak hrál dobře, hrál tvrdě a to k tomu patří.

Co jste říkal na kuriózní situace s rozhodčími (Vladimír Pešina odstoupil s krvavým zraněním)?
Bylo tam nějaké zranění. Na třetí třetinu přišel úplně nový rozhodčí, to jsem ještě neviděl. Bylo to hodně zvláštní.

Co v úterý udělat jinak?
Ze začátku jsme hráli dobře. Udělali jsme chyby v závěru. Oni své šance proměnili, my ne, musíme to příště napravit.