„Věříme, že naváže na své úspěšné plzeňské roky a bude nám také pomáhat s výchovou mladých hráčů v kabině,“ uvedl generální manažer a spolumajitel klubu Martin Straka.
Mertl přišel do Plzně v roce 2017. Po vydařené sezoně, ve které v základní části 57 bodů, odešel do KHL. V Kunlunu ale působil jen rok a poté se na západ Čech vrátil.
Na podzim začne v Plzni pátou sezonu za sebou a celkově šestou. „Mně i rodině se v Plzni moc líbí. Je naším druhým domovem. Jsem rád, že jsem se domluvil na prodloužení smlouvy,“ řekl Mertl.
Odchovanec Českých Budějovic v poslední sezoně odehrál za Plzeň včetně play off 57 zápasů, ve kterých nasbíral 24 bodů za 14 branek a deset asistencí. Celkově má Mertl v extralize na kontě 772 utkání s bilancí 175 gólů a 192 asistencí. Vedle Plzně a mateřských Českých Budějovic hrál i v Hradci Králové.