Chomutovský útočník Marek Tomica

Chomutovský útočník Marek Tomica | foto: Luboš Vácha

Chomutovský Tomica při návratu do Jihlavy: Synovci mají v srdci Duklu

• 0
Extraligoví hokejisté Jihlavy doma obrali o body dalšího silného soupeře. Chomutov v pátek porazili 4:3 na nájezdy. Hostům k úspěchu nepomohly ani dva kanadské body exjihlavského Marka Tomici (1+1).

Vrátil se tam, kde s hokejem kdysi jako kluk začínal. Žádné velké emoce však útočníka chomutovských Pirátů Marka Tomicu nepřepadaly. Na Vysočinu vyrazil v pátek se stejným cílem, jako na kterýkoliv jiný extraligový zápas - chtěl vyhrát.

„Fakt to moc neprožívám. Vlastně vůbec. I když jsem hrál v Jihlavě snad jen jednou při první výluce v NHL,“ přiznal šestatřicetiletý rodák z Třebíče, který ovšem vyrůstal v Malém Beranově nedaleko Jihlavy. „Teď jsem se sem těšil, protože jsem se aspoň na chvilku viděl s rodiči. Naposledy jsem byl doma někdy v červnu,“ doplnil.

V květnu se totiž jeho rodina rozrostla o dalšího člena. Ke čtyřletému synu Filipovi přibyl druhý Matěj. „A času už není tolik,“ vysvětloval Tomica.

Ve větším počtu se tak rodina znovu sešla právě až v pátek na Horáckém zimním stadionu, i když chomutovský útočník už dopředu věděl, že přát úspěch v souboji s domácí Duklou mu budou zřejmě jen rodiče.

„Synovci jsou zarytí dukláci, strejda Radek taky, takže bylo jasně dané, komu oni budou fandit. Ne snad, že by mi vyloženě nepřáli, ale v srdci mají prostě Duklu. No co, aspoň je sranda,“ vysvětloval s úsměvem Tomica.

Po utkání už mu ale zas až tak úplně do smíchu nebylo. Větší radost z konečného výsledku totiž prožívala právě ta část rodiny, která přála Jihlavě.

Druhá polovina zápasu patřila domácím

Dukla sice v zápase prohrávala už 0:3, pak ovšem zavelela k obratu a následně ho dokonala výhrou po samostatných nájezdech. Už podruhé tak sehrála s Piráty vyrovnanou partii, protože remízu po šedesáti minutách vybojovala i v prvním duelu na severu Čech. Z druhého bonusového bodu se ovšem tehdy radoval soupeř.

„Hráli dobře, bojovně. Bod si u nás zasloužili, vybojovali si ho,“ vysekl poklonu jihlavským hokejistům Tomica. „I teď s nimi můžeme klidně 5:0 vyhrát, nebo naopak 0:5 prohrát. Ale taky to třeba znovu skončí remízou,“ krčil před utkáním rameny.

Nakonec vyšla posledně jmenovaná varianta. Po šedesáti minutách svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 3:3.

Přitom právě Tomica dělal pro výhru Pirátů v Jihlavě maximum. Jako první otevřel skóre, když v 9. minutě využil zaváhání v jihlavské rozehrávce. A na začátku druhé třetiny pak po jeho přihrávce zvyšoval Vladimír Růžička mladší už na 0:3.

Jenže zbytek zápasu patřil svěřencům trenéra Petra Vlka. Ti přesto po včerejší výhře Litvínova v Olomouci klesli na poslední místo tabulky. V úterý hraje Dukla ve Zlíně.