Litvínovský obránce Marek Baránek (vpravo) během duelu s Karlovými Vary,...

Litvínovský obránce Marek Baránek (vpravo) během duelu s Karlovými Vary, uprostřed je Sebastian Gorčík, vlevo pak Ondřej Jurčík. | foto: ČTK

Litvínovský obránce Baránek dostal za faul na Grígera trest na tři zápasy

• 2
Hokejový obránce Marek Baránek z Litvínova dostal od disciplinární komise extraligy zákaz startu ve třech zápasech za zákrok na útočníka Dávida Grígera z Karlových Varů.

Třiadvacetiletého Baránka sice za atak v 55. minutě pátečního utkání 5. kola sudí René Hradil a Adam Kika nepotrestali, ale předseda disciplinární komise Viktor Ujčík kvalifikoval jeho zákrok jako faul kolenem.

„Zákrok byl veden se zřetelnou prodlevou po předchozí střele, takže na něj nemůže být pohlíženo jako na zákrok na protihráče, který by byl v držení kotouče,“ uvedl Ujčík v tiskové zprávě.

„Hráč (Baránek) při něm aktivně vystrčil koleno proti směru pohybu protihráče, kterého zasáhl do pravé nohy takovým způsobem, že protihráč v důsledku střetu utkání nedokončil a utrpěl zranění. Vzhledem k situaci se navíc nemohl střetu adekvátním způsobem bránit,“ doplnil Ujčík, který se zákrokem zabýval na základě podnětu karlovarského klubu. Situace se odehrála za nerozhodného stavu 3:3 a hostující Litvínov nakonec vyhrál 4:3 v prodloužení.

Při stanovení výše trestu Ujčík přihlédl k tomu, že Baránek nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán. Suspendovaný zadák nuceně vynechá sérii tří domácích duelů Vervy - dnes s Olomoucí, v pátek s Třincem a následující neděli s Hradcem Králové. Do hry se může vrátit v pátek 12. října na ledě Komety Brno.

Baránek v této sezoně v pěti duelech nebodoval a nasbíral čtyři trestné minuty. V extralize má bývalý hráč Karlových Varů na kontě celkem 114 zápasů a deset bodů za dvě branky a osm přihrávek. Inkasoval celkem 119 trestných minut.