Souboj v utkání mezi Hradcem Králové a pražskou Spartou. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Vopelka po přerušení hradecké série: Srážejí nás špatné začátky

• 0
Hokejisté hradeckého Mountfieldu přerušili sérii tří vítězných zápasů, v 7. kole extraligy totiž na svém ledě podlehli 2:3 pražské Spartě.

Třikrát a dost jako by si řekli před sezonou hokejisté Hradce. Nejprve první tři zápasy nové extraligové sezony prohráli, poté naopak v dalších třech vyhráli. V neděli na ty tři předcházející vítězné nenavázali a po porážce 2:3 od Sparty Praha zůstávají po sedmi kolech na osmi bodech.

I proto, že Hradec i posedmé v sezoně nechal jít svého soupeře do vedení. Tentokrát se pod to podepsal útočník Kukumberg, jeho přihrávku z vlastního obranného pásma soupeř zachytil a dal gól. „Zase jsme špatně začali, tohle nás sráží,“ řekl další hradecký útočník Lukáš Vopelka.

Jenomže pak se právě Kukumberg výrazně podepsal pod otočení skóre ve prospěch svého týmu. Nejprve ještě v první třetině využil pěknou přihrávku Bednáře a vyrovnal. Byl to první gól hradeckého Mountfieldu, kterou v této sezoně vstřelil v úvodní části hry.

Krátce po polovině zápasu pak Kukumberg vyzval ke skórování Vopelku a ten poslal Mountfield do vedení. „Našel mě velmi pěkně, mě se nadvakrát podařilo brankáře Sparty překonat,“ popsal svůj gól Vopelka.

Na vedení po dvou třetinách to ale Hradci nestačilo, Sparta totiž deset vteřin před druhou sirénou využila přesilovku, trefil se obránce Zámorský. „Tenhle gól nás zlomil,“ připustil Vopelka, i když ve vyrovnané poslední třetině mohly vyhrát oba týmy. „Bylo to otevřené, ale šťastnější byla Sparta,“ poznamenal hradecký útočník.

Přes porážku přece jen jedna dobrá z hradeckého tábora k fanouškům přišla. Na zápas byl totiž v roli náhradního brankáře připravený Patrik Rybár, jasná loňská hradecká jednička, která kvůli zranění do letošní sezony ještě nezasáhla.

Klub jeho zdravotní absenci řešil angažováním Jakuba Sedláčka, původní domluva zněla do konce září. Sedláček ale zůstane minimálně o měsíc déle. „Podepsal u nás smlouvu zatím do konce října,“ uvedl po utkání hlavní kouč Hradce Václav Sýkora.